Ogłoszenia 03.03.2019

1.    W dniach od 1 do 3 marca (piątek, sobota i niedziela) odbywa się kolejne spotkanie z ks. Stanisławem Zającem w ramach programu odnowy i ewangelizacji parafii. Proces budowania nowego obrazu wspólnoty parafialnej jest długotrwały i zakłada, poprzez programowanie pracy duszpasterskiej, systematyczne, krok po kroku, zaangażowanie świeckich, jako współpracowników i współodpowiedzialnych za wzrost wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu do wielu naszych domów i mieszkań kolejny raz dotarli POSŁAŃCY z Listem do Parafian. Prośmy Ducha Świętego, aby poruszał serca Parafian, aby zechcieli włączać się do roli POSŁAŃCA. W Środę Popielcową, jak słyszeliśmy będziemy zaproszeni do wykonania kolejnego GESTU podczas każdej mszy św.
2.    Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu 12 marca. Codziennie podczas mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny poprowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie.
3.    W Środę Popielcową rozpoczynamy szczególny czas – Wielki Post. Przygotowuje on nas do Świąt Paschalnych. Bóg może dotknąć naszego serca i nas nawrócić. Nawrócenie dokonuje się w obliczu Słowa głoszącego śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Pomocą w tym są nabożeństwa: Gorzkich Żali, Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, post, modlitwa i jałmużna. Msze św. o 7.00; 9.30; 11.00; 16.00, 18.00 i 20.00 dla dłużej pracujących. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
4.    Nabożeństwa w Wielkim Poście – Piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 parafialna zawłaszcza dla osób chorych i cierpiących; 16.30 dla dzieci; 17.00 dla dorosłych, 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
5.    Rekolekcje będą przed 4 niedzielą W. Postu 29, 30 i 31 marca czyli piątek, sobota i niedziela.
6.    Jutro 4 marca w liturgii czcimy św. Kazimierza.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
8.    Od środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dniu Modlitw o Ducha Pokuty. W tym tygodniu pierwszy czwartek i  modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa o 18.00.
9.    W soboty zapraszamy ministrantów i chętnych kandydatów na zbiórkę o 10.00.
10.    Za tydzień adoracja z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
11.    Za tydzień również comiesięczna msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
12.    Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Obecnie są już zamontowane 3 kamery monitoringu wokół kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
13.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary. Bóg zapłać. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
14.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
15.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
16.    Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę 23 marca. Zapisy u kleryka Michała. Koszt wyjazdu 70 zł.
17.    „Stowarzyszenie KoLiber organizuje panel dyskusyjny pt.: „Święty Józef turystyczną szansą Kalisza”, w którym weźmie udział między innymi wiceprezydent Miasta Kalisza Pan Grzegorz Kulawinek oraz Kustosz Narodowego Sanktuarium Św. Józefa Ks. Jacek Plota. Uczestnicy będą dyskutować o szansach, jakie daje miastu Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa i o tym, co można zrobić, żeby lepiej wykorzystać ten potencjał. Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Diecezji Kaliskiej Edward Janiak. Panel dyskusyjny rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 17:00 w auli konferencyjnej Domu Pielgrzyma Św. Józefa. Zachęcamy do uczestnictwa. Wstęp wolny.   
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Jana Różanek, Danielę Barbarę Czarnecką, Zofię Jarzębską, Włodzimierza Podrygalskiego, Stanisława Wałęsiaka, Krystynę Majdańską, Mariusza Bociąg, Jerzego Bilskiego, Bogumiła Romana, Marią Rabe, Teresą Szermer, Andrzeja Ignora i Ewę Kornacką,. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…