Ogłoszenia 24.03.2019

1.    W tym tygodniu w piątek rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne  w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Damian Stawicki, orionista, które będziemy je przeżywać do niedzieli włącznie. Do spowiedzi zapraszamy codziennie pół godziny przed mszą św. z nauką rekolekcyjną a zaproszeni księża będą spowiadać w sobotę. Kolejne rekolekcje wpisują się w program odnowy i ewangelizacji Parafii, który przeżywamy. Mamy w pamięci GEST, który wykonaliśmy podczas mszy św. w Środę Popielcową, gdy zawracaliśmy się do siostry i brata z modlitewną prośbą -  Pomóż mi się nawrócić. Rekolekcje to czas intensywnego pragnienia, aby Bóg zmieniał nasze serca i postawy życiowe wobec bliźniego, który jest obok mnie. Msze św. z nauką w piątek i sobotę o 7.00, 11.00, 18.00
i 20.00 zwłaszcza dla młodzieży i dłużej pracujących. W niedzielę o 7.00, 9.30. 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
2.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów; o 16.30 dla dzieci; o 17.00 dla dorosłych oraz o 19.00 dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym o 17.00.
3.    Jutro w poniedziałek 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego również jako Dzień Świętości Życia.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
5.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
6.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
7.    W soboty o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę. Zapraszamy również chętnych chłopców
do pełnienia tej służby przy ołtarzu.
8.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
9.    Co roku na Jasnej Górze odbywa się czuwanie Rodziny Oriońskiej. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd 29 marca w piątek o 17.00 i powrót w godzinach rannych lub przedpołudniowych. Zapisy u kl. Michała. Koszt 40 zł.
10.    Parafia św. Alberta „Chmielnik” w Kaliszu organizuje pielgrzymkę do Włoch. Informacje
w gablocie parafialnej.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne
oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
12.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
13.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można
w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
14.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, domu zakonnego i świetlicy obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Janinę Skorupka, Bożennę Wojcieszak, Agnieszkę Wilinkiewicz,
Krystynę Brdak, Olgę Kowalską, Anielę Woźniak i Magdalenę Łyszczak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…