Ogłoszenia 31.03.2019

1.    Dzisiaj kończymy Rekolekcje Wielkopostne  w naszej parafii, które prowadzi ks. Damian Stawicki orionista. Kolejne rekolekcje wpisują się w program odnowy i ewangelizacji Parafii, który przeżywamy. Mamy w pamięci GEST, który wykonaliśmy podczas mszy św. w Środę Popielcową, gdy zawracaliśmy się do siostry i brata z modlitewną prośbą -  Pomóż mi się nawrócić. Pewnie wielu z nas skorzystało z łaski odpuszczenia grzechów i pojednania z Bogiem i bliźnimi. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji. Niech Boże Słowo, przez które dostępujemy uzdrowienia, uwolnienia i zbawienia prowadzi nas przez życie.
2.    Ofiary zebrane na tacę przez ojca rekolekcjonistę są przeznaczone na wsparcie dzieł prowadzonych przez wspólnotę orionistów na placówce w Kaliszu przy ul. Kościuszki 24.
3.    Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i gimnazjalnych odbędą się w naszym kościele w tym tygodniu w dniach od 3 do 5 kwietnia czyli w środę, czwartek i piątek w godzinach od 8.30 do 12.30.
4.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów; o 16.30 dla dzieci; o 17.00 dla dorosłych oraz o 19.00 dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
6.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
7.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
8.    W soboty o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę. Zapraszamy również chętnych chłopców do pełnienia tej służby przy ołtarzu.
9.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
10.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się w drugi piątek miesiąca ze względu na przypadające rekolekcje szkolne.
11.     Parafia św. Alberta „Chmielnik” w Kaliszu organizuje pielgrzymkę do Włoch. Informacje w gablocie parafialnej.
12.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
13.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
14.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku..
15.    Dziękujemy osobom, które już w ten sposób wyraziły wsparcie dla parafii.
16.    podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00 Dziękujemy Bożej Opatrzności za wszystkich, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiary wspierają naszą wspólnotę parafialną, dom zakonny i świetlicę.
17.    Koło Koronkowe i Proboszcz Parafii w Szczypiornie zapraszają w piątek 5 kwietnia br. na spotkanie z cyklu „Miłosierdzie na wyciągnięcie ręki”. Msza Św. o 18.00, następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i o  19.00 konferencja pt. „Dzieła Miłosierdzia – bezdomni, młodociani przestępcy i świetlica środowiskowa – wezwanie do naśladowania Chrystusa w najbardziej potrzebujących na wzór św. Alojzego Orione”. Konferencję wygłosi Ks. Andrzej Pałka FDP, wikariusz naszej parafii.
18.    Przy bocznych ołtarzach od jutra wystawione będą kosze na wielkopostną jałmużnę w postaci artykułów, które zostaną przekazane dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o przekazywanie żywności zabezpieczonej i o dłuższej trwałości do spożycia.
19.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Jadwigę Plucińską, Alicję Świątek, Petronlę Łuczak i Annę Siminowicz. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…