Ogłoszenia 07.04.2019

1.    W piątek zakończyły się rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej uczących się w szkołach na terenie naszej parafii. Módlmy się o dobre owoce tych rekolekcji. W Wielkim, tygodniu odbędą się rekolekcje dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie naszej parafii.
2.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Zachęcamy dzieci, aby na mszę św. o 11.00 przyszły ubrane w stroje z czasów Pana Jezusa, aby w uroczystej procesji wejść do kościoła.
3.    W piątek 12 kwietnia o 17.00 w kościele rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej i następnie przejdziemy ulicami parafii: Polną, Staszica, Wąską i Polną wrócimy do kościoła. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnego udziału w tej Drodze Krzyżowej.  O 11.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową do dolnego kościoła chorych, cierpiących i starszych . W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o 16.30.
4.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
6.    Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia Jezusa Eucharystycznego po mszy św. wieczornej około 19.00.
7.    Msza dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin tradycyjnie  w drugą niedzielę miesiąca o 16.00.  
8.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
9.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
10.    W soboty o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę. Zapraszamy również chętnych chłopców do pełnienia tej służby przy ołtarzu.
11.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
12.    Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się w drugi piątek miesiąca bliżej Świąt.
13.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
14.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
15.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku..
16.    Dziękujemy osobom, które już w ten sposób wyraziły wsparcie dla parafii.
17.    Ofiary zebrane na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca przeznaczone są na utrzymanie diecezji.
18.    Przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Na tym etapie została wykonana instalacja monitoringu, której koszt wyniósł 9870 zł.
19.    Podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00 Dziękujemy Bożej Opatrzności za wszystkich, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiary wspierają naszą wspólnotę parafialną, dom zakonny i świetlicę.
20.    Przy bocznych ołtarzach są wystawione będą kosze na wielkopostną jałmużnę w postaci artykułów, które zostaną przekazane dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o przekazywanie żywności zabezpieczonej i o dłuższej trwałości do spożycia.
21.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Helenę Mikołajczyk, Józefę Kowalską, Zbysława Wilczyńskiego i Grażynę Czajczyńską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…