Ogłoszenia 14.04.2019

1.    Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W dzisiejszą Niedzielę Męki Pańskiej podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci (będą) przeżywały pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy i poświęcenie palm, zaś bracia z I wspólnoty neokatechumenalnej przed mszą św. o godz. 12.30 otrzymają (otrzymali) palmy jako znak gotowości na męczeństwo za wyznawaną wiarę w Jezusa Chrystusa i uroczyście odśpiewają (odśpiewali) Wyznanie Wiary podczas mszy św. o 12.30.
2.    Od jutra do Wielkiej Środy od 9.00 do 11.00 w naszym kościele będą rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i licealnych.
3.    W środę 17 kwietnia Kaliska Noc Konfesjonałów w naszym kościele spowiedź od 19.00 do 23.00.
4.    W Wielką Środę o 18.45 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św.
5.    Dziś adoracja aJezusa Eucharystycznego po mszy św. wieczornej a dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin o 16.00.
6.    Jutro zapraszamy na mszę św. o 18.00 z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie. Tak szczególne będziemy modlić się o cud zdrowia dla kleryka Michała.
7.    Przygotowujemy się do przeżywania Świętego Triduum Paschalnego. W liturgii przez słuchanie Słowa i sprawowanie znaków celebrujemy Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tych dniach nie ma porannych mszy św.
8.    WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy na Liturgię Godzin o 7.00 i na Mszę Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o 18.00.
9.    WIELKI PIĄTEK – w tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Czujemy się zjednoczeni z Chrystusem uwięzionym w Ciemnicy, ciepiącym na Drodze Krzyżowej i umierającym na Krzyżu. Liturgia Godzin o 7.00 przy Ciemnicy. O 11.00 zapraszamy na ostatnią Drogę Krzyżową. o 15.00 w Godzinie Śmierci naszego Pana zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy .Nowennę do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Wieczorem zgromadzimy się na liturgii Męki Pańskiej o 18.00. O 21.00 odśpiewamy po raz ostatni w tym roku Gorzkie Żale.
10.    WIELKA SOBOTA. W Wielką Sobotę czuwanie przy grobie Jezusa Chrystusa rozpoczniemy o 7.00 Liturgią Godzin. Adoracja przy Grobie do 18.00. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. W tym czasie można będzie również skorzystać ze spowiedzi św. Na miejscu święcenia pokarmów będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać świąteczne dary i ofiary dla ubogich.
11.    WIGILIA PASCHALNA. Jest to jedyna niepowtarzalna noc, gdyż właśnie tej nocy Chrystus przeszedł ze śmierci do życia – zmartwychwstał, i wyzwolił nas z niewoli grzechu i śmierci. Wigilia Paschalna rozpocznie się o 20.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. W czasie tej liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec.
12.    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy Św. o 16.00.
13.    Poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze Święte jak w niedzielę o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00. O 12.30 Msza św. w intencji małżeństw, które obchodzą jubileusze. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Nie ma mszy św. o 16.00.
14.    Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
15.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
16.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
17.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
18.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku..
19.    Dziękujemy osobom, które już w ten sposób wyraziły wsparcie dla parafii.
20.    Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Na tym etapie została wykonana instalacja monitoringu, której koszt wyniósł 9870 zł.
21.    Podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00 Dziękujemy Bożej Opatrzności za wszystkich, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiary wspierają naszą wspólnotę parafialną, dom zakonny i świetlicę.
22.    Przy bocznych ołtarzach są wystawione kosze na wielkopostną jałmużnę w postaci artykułów, które zostaną przekazane dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o przekazywanie żywności zabezpieczonej i o dłuższej trwałości do spożycia.
23.    Na skutek interwencji niektórych mieszkańców parafii u ks. Biskupa ordynariusza Edwarda Janiaka zostało ustalone, że dzwony będą biły tylko na Anioł Pański o 12.00 i na mszę o 18.00 a w niedzielę począwszy od  mszy o 9.30. Nie będą biły podczas pogrzebu przy wyprowadzaniu ciała a z kościoła. Została zmniejszona głośność dzwonów i potrzeba dokonać ponownych pomiarów. Z tyłu kościoła z inicjatywy parafian można złożyć dobrowolny podpis o przywrócenie używania dzwonów podczas pogrzebów.
24.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Włodzimierza Włodarczyka, Przemysława Specyał, Janinę Chudy, Leokadię Chlasta i Mirosławę Pietrzak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…