Ogłoszenia 28.04.2019

1.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, której inspiratorką z polecenia Jezusa jest św. Faustyna Kowalska, a zatwierdził to święto papież św. Jan Paweł II.
2.    Jutro 29 kwietnia przypada kolejny dzień świętości życia kapłańskiego oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego podczas II wojny światowej.
3.    Jutro również przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
4.    W tym tygodniu liturgicznie będziemy wspominać: 1 maja w środę św. Józefa Robotnika, 2 maja w czwartek św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, w sobotę 4 maja św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Kościoła.
5.    W środę rozpoczniemy miesiąc maj związany z nabożeństwami ku czci Matki Bożej. W wielu miejscach wierni gromadzą się przy figurach i krzyżach przydrożnych, aby w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszej parafii na 17.00.
6.    W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze Święte o 7.00, 9.30; 11.00 i 18.00.
7.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w bazylice św. Józefa modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego.
8.    Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się w piątek 10 maja i według indywidualnych ustaleń.
9.    W sobotę 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje
i zapisy u ks. Andrzeja.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego dwutygodnika Opiekun
i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
11.    Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła w każdą środę o 17.00. Podczas tego nabożeństwa chcemy prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin i każdego z nas. Zaproszenie kierujemy do wspólnot i grup maryjnych działających przy naszej parafii jak i do każdego z osobna.
12.    W niedziele 12, 19 i 26 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
13.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę
26 maja o 16.00.
14.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 10.00.
16.    W środę 1 maja i w piątek 3 maja kancelaria będzie nieczynna.
17.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Marianna Nogaj Joanna Duras Przemysław Hepert... Rodzinie
i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…