Ogłoszenia 12.05.2019

1.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W niedziele 12, 19 i 26 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 17 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 14. Rodziców i chrzestnych prosimy
o spowiedź kilka dni wcześniej.
2.    Ze względu na dzieci, które przeżywają Biały Tydzień z okazji Pierwszej Komunii świętej Nabożeństwa Majowe będą odbywały się o godz. 17.30, a w niedziele o 17.00.
3.    W tym tygodniu jutro 13 maja po mszy św. o 18.00 odbędzie się procesja wokół kościoła ku czci Matki Bożej Fatimskiej, we wtorek 14 maja uczcimy św. Macieja Apostoła, w czwartek św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika patrona Polski. W tym dniu również z racji 15 rocznicy kanonizacji św. Alojzego Orione będziemy obchodzić uroczystość ku jego czci. Z tej okazji w Centrum Księdza Orione w Kaliszu przy ul. Kościuszki 24 o 11.00 ks. Biskup Ordynariusz Edward Janiak będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. a po niej można będzie zobaczyć  przedstawienie o ks. Orione. W naszym kościele będzie uroczysta msza św. o 18.00 a po niej zapraszamy na wspólną kawę ks. Orione i ciastko do ogrodu przy świetlicy.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Kościoła.
5.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę, 26 maja o 16.00.
6.    Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzinami i opiekunami na mszę św. o 16.00 w salce Radia Maryja oraz na comiesięczną adorację Jezusa Eucharystycznego w N. Sakramencie z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, w którym możemy przeczytać o projektach pomocy ludziom w duchu św. Alojzego Orione, prowadzonych przez Zgromadzenie Orionistów w Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki 24, nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki. Zachęcamy również do czytania ogłoszeń w Internecie i w gablotach.
8.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
9.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
10.    W każdy poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
11.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Stefanię Wysocką, Krystynę Kęsicką, Włodzimierza Mazurowskiego, Kazimierę Łabacz i Danutę Janczak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…