Ogłoszenia 05.05.2019

1.    W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej do naszej parafii w tym tygodniu o 17.00.
2.    W tym tygodniu uczcimy: jutro w poniedziałek 6 maja święto św. Filipa i Jakuba Apostołów, a w środę, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
3.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Kościoła.
4.    W niedziele 12, 19 i 26 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 10 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 7. Rodziców i chrzestnych prosimy
o spowiedź kilka dni wcześniej.
5.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę 26 maja o 16.00.
6.    Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzinami i opiekunami na mszę św. o 16.00 w salce Radia Maryja oraz na comiesięczną adorację Jezusa Eucharystycznego w N. Sakramencie z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki. Zachęcamy również do czytania ogłoszeń w Internecie i w gablotach.
8.    Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji kaliskiej.
9.    Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca można złożyć do puszek przed kościołem dobrowolną ofiarę na bieżące cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
10.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się w piątek 10 maja i według indywidualnych ustaleń.
12.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
13.    W każdy poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
14.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Helenę Andrzejewską, Marię Jankowską i Lidię Olejnik. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…