Ogłoszenia 19.05.2019

1.    Z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich biskupa ordynariusza naszej diecezji zachęcamy do modlitwy w jego intencji. O 12.30 ks. biskup odprawi w katedrze kaliskiej uroczystą mszę św. dziękczynną na którą serdecznie zaprasza.
2.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W przyszłą niedzielę, 26 maja w naszej parafii odbędzie się kolejna Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o 10.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej 18. W związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 24 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 18. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
3.    Ze względu na dzieci, które przeżywają Biały Tydzień z okazji Pierwszej Komunii świętej Nabożeństwa Majowe będą odbywały się o godz. 17.30, a w niedziele o 17.00.
4.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę, 26 maja o 16.00.
5.    W tym tygodniu w piątek, 24 maja wspominać będziemy w liturgii NMP Wspomożycielkę Wiernych. W sobotę, 25 maja swoje imieniny będzie obchodził ks. Grzegorz Szmyt. Czcigodnego Solenizanta otoczymy modlitwą w sobotę podczas Mszy św. o 18.00 zaś po niej złożymy życzenia. W przyszłą niedzielę, 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
7.    Tradycyjnie w 3 niedzielę miesiąca, czyli dzisiaj,  Ojcowie Jezuici przy ul. Stawiszyńskiej 2 zapraszają pary żyjące w związkach niesakramentalnych na Mszę św. o 16.00.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki. Zachęcamy również do czytania ogłoszeń w Internecie i w gablotach.
9.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
10.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 10.00.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Janinę Grzesiak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…