Ogłoszenia 26.05.2019

1.    Jak słyszeliśmy w komentarzu przed Mszą św. w ramach Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii jesteśmy zaproszeni do wykonania kolejnego, opisanego w 9 Liście do Parafian i 9 czerwca w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego będziemy zaproszeni  do wykonania kolejnego GESTU po kazaniu - osoby  stojące obok siebie podadzą  sobie  rękę mówiąc: Chcę wszystkim przebaczać i czynić dobro.
2.    W dzisiejszą Niedzielę w Dzień Matki o 10.30 uroczystość I Komunii świętej przeżywały dzieci ze SP 18. Módlmy się o umiłowanie obecności Jezusa w ich życiu, oraz w intencji rodziców i bliskich o świadectwo wiary i miłości do Boga. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie Boga Ojca-Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego - który oddał życie za nasze zbawienie, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia. Również dzisiaj o 16.00 Komunia św. Rocznicowa dzieci ze szkoły podstawowej nr 7, 14 i 18.
3.    W przyszłą niedzielę o 16.00 bierzmowanie w naszej parafii. Sakramentu dzieli biskup ordynariusz senior Stanisław Napierała.
4.    W tym tygodniu liturgicznie uczcimy: w środę 29 maja św. Urszulę Ledóchowską, w piątek 31 Nawiedzenie NMP zaś w sobotę 1 czerwca św. Justyna. Będzie to również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wspierajmy i chrońmy dzieci modlitwą i dobrym przykładem życia.
5.    W tym tygodniu zapraszamy do modlitwy o urodzaje - poniedziałek, wtorek i środa.
6.    Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30. Zaś od soboty 1 czerwca będziemy odmawiać Litanię do Serca Jezusowego po Mszy św. o 18.00.
7.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i inne oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
9.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
10.    W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
11.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
12.    W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Wdzięczności można będzie złożyć do puszek ofiarę na budowę i dokończenie inwestycji w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Jadwigę Mielczarek, Zofię Frankowską, Danutę Ołtarzewską, Natalię Chlasta, Marię Marciniak i Stefanię Sergiel. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…