Ogłoszenia 02.06.2019

1.    Dzisiaj w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o 16.00 zostanie udzielony w sakrament bierzmowania przez JE ks. biskupa seniora Stanisława Napierałę. Polecajmy te młode osoby, które zostały zaproszone i obdarowane darami Ducha Świętego, aby odkrywały miłość Boga w Jego Kościele poprzez wspólnotę, Słowo Boże, modlitwę i sakramenty.
2.    Jak słyszeliśmy w komentarzu przed Mszą św. w ramach Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii jesteśmy zaproszeni do wykonania kolejnego, opisanego w 9 Liście do Parafian, który dotarł już do wielu naszych mieszkań i 9 czerwca w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego będziemy zaproszeni do wykonania kolejnego GESTU po homilii - osoby stojące obok siebie podadzą sobie rękę mówiąc: Chcę wszystkim przebaczać i czynić dobro.
3.    Radujemy się z przyjęcia święceń kapłańskich Michała Łosa, który odbywa praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Niech Łaska Boża płynąca z włączenia go w misję Jezusa Chrystusa umacnia go
i obdarzy łaską uzdrowienia. Prosimy o to ufając Woli Boga.
4.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez śpiewanie litanii.
5.    Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin w przyszłą niedzielę o 16.00 w salce Radia Maryja.
6.    W przyszłą niedzielę w parafii matki Teresy z Kalkuty zapraszamy na Adorację Jezusa Eucharystycznego z uwielbieniem, które rozpocznie się mszą św. o 17.00.
7.    W tym tygodniu liturgicznie uczcimy: jurto 3 czerwca męczenników św. Karola Lwangi
i Towarzyszy zaś w sobotę 8 czerwca św. Jadwigę królową.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
9.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych
w wspominankach rocznych.
10.    W tym tygodniu z racji pierwszego piątku miesiąca do chorych w domach księża z posługą sakramentalną udadzą się od 8.30 lub według indywidualnych ustaleń.
11.    W pierwszy czwartek w sanktuarium św. Józefa comiesięczna msza św. z modlitwa w intencji rodzin i ochrony życia poczętego.
12.    W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zakończenie okresu Wielkanocnego
13.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i inne oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
14.    Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00
15.    Dzisiaj z okazji Dnia Wdzięczności można złożyć do puszek ofiarę na budowę i dokończenie inwestycji w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
16.    Na cele remontowo - inwestycyjne w naszej parafii można będzie złożyć ofiarę do puszek w niedzielę 16 czerwca.
17.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
18.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian
i bliskich: Teresę Suską, Kazimierę Dachemską i Danutę Przybylak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…