Ogłoszenia 09.06.2019

1.    Dzisiaj w niedzielę przeżywamy obdarowanie darami Ducha Świętego, który chce nas wysyłać
z ewangelią Miłości do sióstr i braci tych najbliższych i tych na krańcach świata. Zrozumiemy to, gdy będziemy odkrywać miłość Boga w Jego Kościele poprzez wspólnotę, Słowo Boże, modlitwę
i sakramenty oraz wszelkie natchnienia Ducha Świętego.
2.    Kolejny wykonany GEST po homilii ze słowami: Chcę wszystkim przebaczać i czynić dobro, niech przekonuje nas do tego.
3.    Trwamy w ufnej modlitwie w intencji ks. Michała Łosa FDP. Niech Łaska Boża płynąca z włączenia go w misję Jezusa Chrystusa umacnia go i obdarzy łaską uzdrowienia. Prosimy o to ufając Woli Boga.
4.    W sobotę 15 czerwca jest organizowana pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium Maryjnego w Charłupi Małej koło Sieradza. Wyjazd o 9.30 spod kościoła. Koszt 15 zł.
5.    Jutro święto NMP Matki Kościoła i jest to uroczystość odpustowa w parafii. Zapraszamy na msze św. o 7.00 i 9.30. O 17.00 zapraszamy na dziękczynny Różaniec ku czci NMP Matki Kościoła. Suma odpustowa o 18.00 zakończona procesją wokół kościoła. Po procesji zapraszamy na agapę do ogrodu przy świetlicy parafialnej. Już teraz dziękujemy serdecznie wszystkim dobroczyńcom za zaangażowanie
6.    W tym tygodniu liturgicznie obchodzimy: we wtorek 11 wspomnienie św. Barnabę Apostoła,
w czwartek 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w sobotę 15 czerwca wspomnienie
bł. Jolanty Księżnej Kaliskiej.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
8.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez śpiewanie litanii.
9.    Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin dzisiaj o 16.00 w salce Radia Maryja.
10.    Dzisiaj w parafii NMP Królowej Polski w Kaliszu na Majkowie zapraszamy na Adorację Jezusa Eucharystycznego z uwielbieniem, które rozpocznie się mszą św. o 17.00.
11.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki
o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych w wspominankach rocznych.
12.    W dzisiejszą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zakończenie okresu Wielkanocnego.
13.    Spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego w poniedziałek 17 czerwca. Serdecznie zapraszamy.
14.    W przyszłą niedzielę o 11.00 zapraszamy dzieci na dziękczynne uroczyste zakończenie roku szkolnego.
15.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
16.    Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00.
17.    Zachęcamy parafian do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Więcej na ten temat powie ks. Andrzej w przyszłą niedzielę i można będzie złożyć do puszek ofiarę na cele Pieszej Pielgrzymki Oriońskiej Biało Żółtej.
18.    Na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy do puszek ofiar 896,7 zł.
19.    Dnia 22 czerwca w sobotę odbędzie się 3 Ogólnopolskie Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Szczegóły u Pana Michała Jeżyka (nr telefonu podany na ogłoszeniu w gablocie) i w kancelarii parafialnej. Wyjazd tylko dla mężczyzn. Koszt 50 zł.
20.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
21.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian
i bliskich: Janinę Antczak, Eleonorę Miszczak, Ewę Wężyk, Ludomierza Czaplińskiego i Józefa Skrzypińskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…