Ogłoszenia 23.06.2019

1.    Zachęcajmy się do modlitwy, abyśmy jako parafianie odpowiadali na zaproszenie Ducha Świętego, który powołuje do dzieła odnowy i ewangelizacji wewnątrz parafii.
2.    Dzisiaj po południu ks. Grzegorz, ks. Kazimierz i ks. Antoni wyjechali na tygodniowe rekolekcje zakonne. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Pozostali księża będą uczestniczyć w rekolekcjach w innych terminach.
3.    W czerwcu zapraszamy do wspólnego odmawiania Litanii Serca Pana Jezusa po mszy św. o 18.00. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę
w codziennych troskach.
4.    Dzisiaj po każdej mszy św. po każdej Mszy Świętej odśpiewamy suplikacje, aby przeprosić, przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji Mszy Świętej, NM Panny Matki Bożej. Śpiewając suplikacje, przepraszamy również za grzechy pochodzące z wnętrza Kościoła i nasze osobiste.
5.    W tym tygodniu jutro 24 będziemy obchodzić uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek 28 przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jak nas zachęcał św. Alojzy Orione szczególnie módlmy się w intencji papieża Franciszka następcy św. Piotra i papieża seniora Benedykta XVI. W tym dniu imieniny ma pan Piotr organista. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla Solenizanta, szczególnie podczas mszy św. w niedzielę 30 czerwca o 11.00 któremu złożymy serdeczne i wdzięczne życzenia.
6.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Maryi Matki Kościoła, św. Józefa i Patronów.
7.    Msze święte w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedzielę: o godz. 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 – nie ma mszy świętej o godz. 16.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
8.    W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – o godz. 16.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP
w dolnym kościele.
9.    Wakacyjna zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek, i piątek – 16.00 -18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
10.    Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 8 lipca 2018 r. Zapisy w Biurze Radia Maryja od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-18.00.
11.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój, w którym przychodzimy do kościoła na msze św.
12.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00. Jutro tak szczególnie otoczymy wdzięczną modlitwą z prośbą o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże osoby, księży i świeckich, którzy zaangażowali się w organizację liturgii, ołtarzy i procesji Bożego Ciała.
13.    W sobotę 29 czerwca o 11.00 w Zduńskiej Woli święcenia kapłańskie otrzyma diakon Jura Bondar, który odbywał roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii w latach 2016/2017. W naszym kościele odprawi mszę św. prymicyjną w poniedziałek 1 lipca o godz. 18.00 i we wtorek o 7.00. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.
14.    Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na czas wakacyjny, a udających się na wyjazdy
w najbliższych dniach zapraszamy po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo na pobyt i podróż.
15.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: ks. Michała Łosa, Bożenę Kurzawa, Annę Jabłońską i Marię Gajewską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…