Ogłoszenia 21.07.2019

1.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Nie zapominajmy o codziennej lekturze Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
2.    Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
W tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
3.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle
od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
4.    W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek 22 lipca św. Maria Magdalena, we wtorek 23
św. Brygida, patronka Europy, w środę 24 św. Kinga, w czwartek 25 święto św. Jakuba Apostoła, zaś w piątek 26 świętych Joachima i Anny, rodziców Maryi Matki Bożej. Módlmy się za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
5.    Z racji wspomnienia 25 lipca św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach zapraszamy w czwartek na Mszę św. o 18.00 w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym dniu będziemy modlili się o roztropne korzystanie i pobłogosławimy nasze pojazdy w czwartek 25 po Mszy świętej
o 18.00.
6.    Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego wyruszy na pielgrzymkę do Częstochowy
w sobotę 27 lipca o 6.00.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki: Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
8.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
9.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
10.    Trwają przygotowania do 382 Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę. W tym roku myślą przewodnią będzie słowo: „SAKRAMENTY NARZĘDZIAMI DUCHA ŚWIĘTEGO”. Za tydzień po każdej Mszy św. pielgrzymi będą zbierać ofiary celem wsparcia zaplecza pielgrzymki. Gorąco dziękujemy za każdy dar serca. Zapisy do grupy Oriońskiej Biało-żółtej w kancelarii parafialnej. W niedziele 28 lipca i 4 sierpnia można będzie składać intencje do specjalnych opisanych skrzynek, które pielgrzymi zaniosą do tronu Maryi na Jasnej Górze. W czwartek 25 spotkanie przed pielgrzymkowe o 19.00 w świetlicy połączone z grillem.
11.    Za wyrazy życzliwości, wszelkie ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
12.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.
13.    Pamiętamy o naszych zmarłych z Parafii i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Piotrze Żakowiczu, Antonim Melke, Annie Gajewskiej, Halinie Rachelskiej i Krystynie Szpulak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…