Ogłoszenia 14.07.2019

1.    Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Nie zapominajmy o codziennej lekturze Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dzisiaj modlimy się o urodzaje.
2.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30
i 18.00 – nie ma mszy świętej o 16.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
3.    Jutro 15 lipca obchodzimy wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła, a we wtorek 16 lipca – NMP z Góry Karmel.
4.    W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, wtorek, i piątek – 16.00 -18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
5.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
6.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
7.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez odpowiedni strój.
8.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św.
w każdy poniedziałek o 18.00.
9.    Dzisiaj na Jasnej Górze przeżywa Pielgrzymkę Rodzina Radia Maryja. Z naszej parafii równiej wyjechała grupa pielgrzymów.
10.    Apostolat Maryjny organizuję pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu 27 lipca (sobota). Wyjazd o godzinie 6 rano. Koszt 40zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i u pana Michała Jeżyka. Nr telefonu na ogłoszeniu przy wyjściu z kościoła.
11.    Zachęcamy do czytania plakatów i ogłoszeń w gablotach i w internecie o różnych wydarzeniach w okolicy.
12.     W hali Arena 4 sierpnia o 16.00 rozpocznie się Festiwal Abba Pater. Bilety w cenie 10 zł. Informacje na plakatach i stronie internetowej: www.abbapater.pl.
13.    W tych dniach nasz organista pan Piotr przebywa z rodziną na urlopie. Jego zastępca gra tylko na mszach obrzędowych – śluby i pogrzeby. Prosimy o wyrozumiałość w dni powszednie
i włączanie się do śpiewu bez towarzyszenia organ.
14.    Pamiętamy o naszych zmarłych z Parafii i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Lechu Siwek, Włodzimierzu Grabara, Danieli Kuras
i Krzysztofie Matyniaku. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…