Ogłoszenia 18.08.2019

1.    Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego trwając w niewoli. Dlatego w sierpniu Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
2.    W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa,
a jeszcze udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
3.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
4.    W tym tygodniu we wtorek 20 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Bernarda opata i Doktora Kościoła, w środę 21 św. Piusa X papieża, w czwartek 22 wspomnienie NMP Królowej, zaś w sobotę 24
św. Bartłomieja Apostoła.
5.    Naszą życzliwość i Boże błogosławieństwo kierujemy wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny lub jubileusze.
6.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
7.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
8.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
9.    Z inicjatywy osób świeckich Parafian w ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii zapraszamy na kwadrans modlitwy w każdy poniedziałek za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie, a w czwartek o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami i złożyć ofiarę określoną ceną lub dobrowolną według możliwości i serca.
11.    Za tydzień 25 dożynki w Lutogniewie. Nasza Parafia reprezentuje dekanat Kaliski II. Poświęcenie wieńców o 11.30, następnie uroczysta msza św. i dalsze radosne świętowanie. Informacja na plakacie w gablocie.
12.    Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Świętogórskiej Róży Duchownej
w Gostyniu. Wyjazd w sobotę 24. Zapisy w Biurze Radia Maryja w poniedziałek, środę i piątek
od 17.30 do 18.00.
13.    Za wyrazy życzliwości, wszelkie ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii i wspólnoty zakonnej obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
14.    Przypominamy o szacunku dla kościoła oraz sióstr i braci dlatego pamiętajmy o odpowiednim stroju.
15.    Jutro o 16.30 przy parafii św. Gotarda możemy przywitać wracających Pielgrzymów z Jasnej Góry i o 17.30 razem z nimi uczestniczyć we mszy św. dziękczynnej w Sanktuarium św. Józefa. Dzisiaj jeszcze zapraszamy po mszy św. wieczornej do duchowej łączności z wracającymi pielgrzymami przed obrazem Matki Kościoła.
16.    Jutro w poniedziałek około 16.30 powitamy pielgrzymów przy kościele św. Gotarda a o 17.30 w bazylice św. Józefa będzie msza św. dziękczynna. w intencji pielgrzymów.
17.    Pamiętamy o naszych zmarłych z Parafii i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Natalię Skowrońską i Przemysława Kordulasińskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…