Ogłoszenia 25.08.2019

1.    Jutro w Polsce będziemy obchodzić uroczystość NMP Częstochowskiej. To również patronalne święto prowincji zakonnej orionistów w Polsce. Polecajmy całą Rodzinę Oriońską prosząc
o powołania i pamiętając w modlitwach wzajemnych przez wstawiennictwo Maryi.
2.    Bogu dziękujemy za szczęśliwie przeżytą pielgrzymkę na Jasną Górę naszym siostrom i braciom z Grupy Oriońskiej Biało Żółtej oraz księżom Andrzejowi i Damianowi z Rzymu i braciom zakonnym Bronisławowi i Mariuszowi. Dzisiaj o 19.00 spotkanie po pielgrzymkowe w ogrodzie przy świetlicy.
3.    W sobotę 7 września zapraszamy na IX pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Karmelu na Niedźwiadach. Zapisy po mszach św. w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania.
4.    Dzisiaj diecezjalne dożynki w Lutogniewie od 11.30. Informacja na plakacie w gablocie.
5.     W pierwszą sobotę 7 września o 17.00 Różaniec i o 18.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP.
6.    Dzieci w wieku 7-14 lat zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 14.30-18.30 na zajęcia do naszej świetlicy „Wzrastanie w wierze i miłości”. Startujemy w środę 4 września.
7.    Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i już w piątek 30 sierpnia od 17.00 przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców.
8.    Od przyszłej Niedzieli rozkład godzin Mszy Świętej jak w ciągu roku; 7.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.00
i 18.00.
9.    Polska Pod Krzyżem. Spotkanie we Włocławku 14 września. Wyjazd autokarem. Informacje w gablocie. W tym dniu będzie również modlitwa w naszym kościele od 16.00
10.    W tym tygodniu patronują nam:
•    27 we wtorek - św. Monika,
•    28 w środę – św. Augustyn,
•    29 w czwartek – św. Jan chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził go również w męczeństwie.
11.    Naszą życzliwość i Boże błogosławieństwo kierujemy wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny lub jubileusze i serdecznie pozdrawiamy.
12.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
13.    W przyszłą niedzielę taca na potrzeby diecezji. Można też będzie przed kościołem do puszek złozyc dobrowolną ofiarę na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
14.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary serdecznie dziękujemy. A za wszystkich ofiarodawców parafii, świetlicy i domu zakonnego dziękujemy Bogu i prosimy o Boże błogosławieństwo w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
15.    We wtorek 27 sierpnia od 14.00 w Przychodni Lekarskiej ARSMEDICA ul. Skalmierzycka 1 W Kaliszu oraz w środę 28 od 13.00 w Przychodni Lekarskiej POLMED ul. Górnośląska 3 odbędą się cykliczne badania USG. Koszt 55 zł.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian i Bliskich: Elżbietę Kalińską, Barbarę Andrzejewską, Leokadię Grobelną, Mirosławę Woźniak, Tadeusza Piotrowskiego i Arkadiusza Wojciechowskiego. Rodzinom i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Matce Miłosierdzia. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…