Ogłoszenia 01.09.2019

1.    W niedzielę, 15 września na mszy św. o 12.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie III Roku w Programie Odnowy
i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem i homilią dla Posłańców.
2.    Dzieci w wieku 7-14 lat zapraszamy na zajęcia do naszej świetlicy „Wzrastanie w wierze i miłości” od poniedziałku
do czwartku w godz. 14.30-18.30. Zapisy w świetlicy od 4 września.
3.    Za tydzień w niedzielę, 8 września na Mszy św. o 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dla dzieci.
4.    Zapraszamy ministrantów i chłopców chętnych do służby przy ołtarzu na zbiórkę i spotkanie z opiekunem
ks. Andrzejem w sobotę 14 września o 10.00.
5.    W poniedziałek 16 września zapraszamy na wrześniowe spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego, które rozpoczniemy Mszą św. o 18.00.
6.    W poniedziałki o 19.00 zapraszamy na spotkania wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
7.    W pierwszy czwartek, 5 września comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia
w Sanktuarium św. Józefa. Módlmy się również za powołanych i o powołania do służby Bożej.
8.    W pierwszy piątek miesiąca 6 września spowiedź dla dorosłych i młodzieży na każdej Mszy świętej rannej i wieczornej, dla dzieci zaś od 16.30. Dla dzieci Msza św. o 17.00. Zachęcamy by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i dla innych. Odwiedziny chorych od 8.30.
9.    Witamy w naszej wspólnocie zakonnej brata Mariusza Kielerskiego, który decyzją przełożonych prowincjalnych został posłany do naszej wspólnoty. Życzymy mu wszelkich łask Bożych i radosnego i spokojnego pobytu na czas posługi w naszej parafii.
10.    W sobotę, 7 września zapraszamy na IX pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Karmelu na Niedźwiadach. Zapisy po mszach św. w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania.
11.    W przyszłą niedzielę, 8 września  odbędą się następujące wydarzenia:
12.    W Łaźniewie o 12.00 śluby wieczyste w naszym zgromadzeniu zakonnym orionistów złoży kl. Piotr Baran, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Otoczmy go modlitwą.
13.    O 16.00 Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
14.    Mszą św. o 13.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy Asnyka rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się koncertem ewangelizacyjnym w ogrodzie za bazylika św. Józefa.
15.    Po mszy św. o 18.00 Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego.
16.    W sobotę 14 września we Włocławku odbędzie Ogólnopolskie Wydarzenie Polska pod Krzyżem. Jest organizowany wyjazd z naszej parafii o 6.30, a planowany powrót po Apelu około północy. Koszt 35 zł. Informacje na plakatach. Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do Włocławka jest modlitwa w naszym kościele od 16.00. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową, następnie Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwa różańcowa, możliwość spowiedzi, Msza św. o 18 i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.
17.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
18.    Z inicjatywy osób świeckich Parafian w ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii zapraszamy o 17.45 na kwadrans modlitwy w każdy poniedziałek za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie, a w czwartek o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
19.    W tym tygodniu we wtorek, 3 września, liturgicznie przeżywamy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża;
20.    Wszystkich, którzy będą obchodzić imieniny czy urodziny lub jubileusze serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
21.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej ze stolików za ławkami. Można złożyć dobrowolną ofiarę lub określoną na czasopiśmie.
22.    Taca z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby diecezji. A przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii.
23.    Widoczny pod krzyżem wieniec dożynkowy świadczy o tym, że w ubiegłą niedzielę nasza parafia reprezentowała Dekanat Kaliski II na dożynkach Powiatowo Diecezjalnych w Lutogniewie.
24.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
25.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu naszych Parafianina i bliskich: Czesława Dominiaka, Ryszarda Dominiaka, Marię Nawrot, Zdzisława Prusa i Krystynę Duczmańską. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i ufności w Miłosierdziu Bożym. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..