Ogłoszenia 08.09.2019

1.    W niedzielę 15 września na mszy św. o 12.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie III Roku w Programie Odnowy
i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem i dla Posłańców.
2.    Mszą św. o 13.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy Asnyka rozpocznie się Marsz dla Życia
i Rodziny, który zakończy się koncertem ewangelizacyjnym w ogrodzie za bazyliką św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do udziału.
3.    Ze względu na dzisiejszy Marsz dla Życia i Rodziny po Mszy wieczornej nie odbędzie się godzina uwielbienia przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
4.    Ks. Proboszcz parafii Narodzenia NMP na Zagorzynku zaprasza na uroczystości odpustowe o 12.00
i do udziału w festynie rodzinnym do godzin wieczornych.
5.    Dzisiaj o 16.00 Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
6.    Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do Pierwszej Komunii
i bierzmowania. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek, 17 września dla SP 4 i 7, a w środę, 18 września dla SP 14 i 18 o 18.45 w dolnym kościele.
7.    W piątek 13 kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o 17.00 i Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją wokół kościoła na zakończenie.
8.    Dzieci w wieku 7-14 lat zapraszamy na zajęcia do naszej świetlicy „Wzrastanie w wierze i miłości” od poniedziałku do czwartku w godz. 14.30-18.30.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i nasz Tygodnik Parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
10.    W tym tygodniu przypadają liturgiczne obchody:
•    12 w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
•    13 w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma bpa i DK
•    14 w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy tej okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy noszą symbol wiary na sobie.
11.    Wszystkich, którzy będą obchodzić imieniny czy urodziny lub jubileusze serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
12.    W sobotę, 14 września we Włocławku odbędzie Ogólnopolskie Wydarzenie Polska pod Krzyżem. Jest organizowany wyjazd z naszej parafii o 6.30, a planowany powrót po Apelu około północy. Koszt 35 zł. Informacje na plakatach. Dla tych, którzy nie mogą pojechać do Włocławka jest modlitwa w naszym kościele od 16.00. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową, następnie Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie
i modlitwa różańcowa, możliwość spowiedzi, Msza św. o 18 i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy. Informacje na plakatach.
13.    Zapraszamy ministrantów i chłopców chętnych do służby przy ołtarzu na zbiórkę i spotkanie z opiekunem
w sobotę o 10.00.
14.    W poniedziałek o 19.00 zapraszamy na spotkania wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
15.    Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza po wakacyjnej przerwie na Mszę św. i spotkanie
w III niedzielę miesiąca czyli w najbliższą 15 do Sanktuarium Serca Jezusowego w Kaliszu
ul. Stawiszyńska 2 o 16.00.
16.    Radio Maryja organizuje pielgrzymkę szlakiem Miłosierdzia w sobotę, 21 września 2019. Koszt 45 zł.
Zapisy w biurze Radia Maryja.
17.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
18.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian i Bliskich: Juliana Tomczaka, Halinę Nowacką, Jadwigę Jerzyk i Piotra Szalek. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…