Ogłoszenia 15.09.2019

1.    Dzisiaj na mszy św. o 12.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie III Roku w Programie Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem Posłańców.
2.    Św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży stawia nam pytanie: czy jesteśmy zainteresowani, pociągnięci do gorliwości życia i miłości do Boga i do człowieka?
W środę 18 o 18.00 zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej
z naszej parafii.
3.    Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do Pierwszej Komunii i bierzmowania. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek, 17 września dla SP 4 i 7, a w środę, 18 września dla SP 14 i 18 o 18.45 w dolnym kościele.
4.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
5.    W TYM TYGODNIU liturgicznie będziemy obchodzić:
•    Jutro w poniedziałek 16 wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;
•    18 w środę święto św. Stanisława Kostki;
•    20 w piątek wspomnienie świętych męczenników z Azji Andrzeja Kim Taconga, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
•    21 w sobotę święto św. Mateusza Apostoła;
Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
6.    W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów i chętnych chłopców do służby przy ołtarzu
na zbiórkę. Również o 10.00 jest zbiórka i próba scholii.
7.    Radio Maryja organizuje pielgrzymkę szlakiem Miłosierdzia w sobotę, 21 września 2019. Koszt 45 zł.  Zapisy w biurze Radia Maryja.
8.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
9.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Zdzisławę Pelczarską, Barbarę Jakubek, Elżbietę Torbus, Zbigniewa Cieślaka, Elżbietę Zawołowicz i Ryszarda Durzyńskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek…