Ogłoszenia 29.09.2019

1.    W ramach III Roku Odnowy i Ewangelizacji Parafii przed mszą św. słyszeliśmy wprowadzenie do kolejnego Gestu zaproponowanego w 10 Liście do Parafian, który już dociera do naszych mieszkań. Prosimy o modlitwę w intencji Posłańców i o nowych Posłańców, którzy zaniosą Dobrą Zachętę do Parafian.
2.    W tym tygodniu we wtorek rozpoczniemy miesiąc październik, podczas którego zapraszamy
na nabożeństwa różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30 i dorosłych oraz młodzież, zwłaszcza przed bierzmowaniem codziennie o 17.00. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci
o 16.30, która będzie zakończona nabożeństwem różańcowym. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od 16.00.
3.    W przyszłą niedzielę 6 X rozpocznie się Spotkanie biskupów, które będzie trwało do 27 października. Hierarchowie będą prowadzić obrady na temat: „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i dla ekologii integralnej”. Prośmy gorąco Pana przez wstawiennictwo Matki Kościoła w intencji jego Ciała, którym jest Kościół.
4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: Różaniec
o 17.00 i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi Panny o 18.00. W pierwszy piątek księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych według ustaleń.
5.    W TYM TYGODNIU liturgicznie wspominamy:
•    Jutro 30 września wspomnienie św. Hieronima,
•    1 października we wtorek św. Teresę od Dzieciatka Jezus,
•    2 w środę świętych Aniołów Stróżów,
•    4 w piątek św. Franciszka,
•    5 w sobotę św. Faustynę Kowalską.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
7.    Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie od poniedziałku do soboty od. 7.45 do 17.45.
8.    W przyszłą niedzielę miesięczna taca na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii.
9.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobrodziejów parafii i domu zakonnego polecamy w każdy poniedziałek
na Mszy św. o 18.00.
10.    Od poniedziałku 7 października będziemy przyjmować na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w kancelarii w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia.
11.    (o 11.00) Informujemy zainteresowanych rodziców i opiekunów z dziećmi, że w sobotę 19 lub 26 października w naszej parafii odbędzie się casting do musicalu KRÓL LEW. Zainteresowane dzieci zapraszamy, aby nauczyły się i zaprezentowały dowolną piosenkę i krótki wierszyk. Informacji udziela pani Marta po mszy św. przed kościołem.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Aleksandra Drews, Urszulę Adamus, Wiesławę Przerańską, Tadeusza Chrzanowskiego i Monikę Schmidt. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…