Ogłoszenia 06.10.2019

1.    W ramach III Roku Odnowy i Ewangelizacji Parafii uczestniczyliśmy w kolejnym Geście Liturgicznym. Prosimy o modlitwę z wdzięcznością w intencji Posłańców, którzy dotarli do wielu naszych rodzin dali świadectwo, że zależy im na niesieniu Dobrej Nowiny Mieszkańcom naszej Parafii. Módlmy się też o nowych Posłańców.
2.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30
a codziennie wszystkich i młodzież przed bierzmowaniem na 17.00. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji misyjności Kościoła w Polsce i na całym świecie.
3.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”
i można będzie złożyć do puszek ofiarę na Papieski Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej  młodzieży. Jest to ciągłe budowanie żywego pomnika Jana Pawła II. Będzie to również październikowy Dzień Fatimski. Apostolat Maryjny w naszej parafii poprowadzi modlitwę różańcową ze śpiewami i krótkimi rozważaniami. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.
4.    W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym codziennie oprócz niedziel do rozpoczęcia nabożeństwa Różańcowego czyli do 17.00.
5.    Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek, 15 października dla SP 4 i 7, a w środę, 16 października dla SP 14 i 18 o 18.45 w dolnym kościele.
6.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na 16.00 osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny na mszę św.
7.    Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca
20 października po mszy św. o 18.00. Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i w intencjo rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie w poniedziałek 14 października o 18.00.
8.    W TYM TYGODNIU w Liturgii obchodzimy:
•    7 jutro wspomnienie i Matki Bożej Różańcowej;
•    10 w czwartek wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej;
9.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
10.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Również od przyszłej niedzieli
13 października po każdej mszy św. w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
11.    Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca zachęcamy do złożenia ofiar do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii. Jest to związane z tym, że jako parafia zakonna jesteśmy zobowiązani do składania opłat na funkcjonowanie biskupiej kurii diecezjalnej w Kaliszu i zakonnej kurii prowincjalnej w Warszawie. Praktycznie na pokrycie tych opłat przeznaczone są tace z dwóch pierwszych niedziel.
12.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Henryka Augustyniaka, i Zofię Jamroziak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
14.    Teraz wysłuchajmy zaproszenia do chwili adoracji Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji Fatimskiej. Prosimy bardzo…