Ogłoszenia 13.10.2019

1.    Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski – ku czci św. Jana Pawła II pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Z tej okazji dzisiaj przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia jako wsparcie kształcenia zdolnej ubogiej młodzieży. Jest to tworzenie żywego pomnika Jana Pawła II.
2.    Również dzisiaj Dzień fatimski. O 17.00 Różaniec Fatimski, zaś po mszy św. o 18.00 procesja wokół kościoła
3.    Za tydzień Niedziela Misyjna. Można będzie złożyć ofiarę do puszki na cele misyjne Kościoła.
4.    Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30, a codziennie wszystkich na 17.00. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
5.    W ramach duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii zapraszamy na mszę św. o 16.00. Jest to również msza św. dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
6.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 16.00 w dolnym kościele osoby
z niepełnosprawnością i ich rodziny.
7.    Wyjątkowo w październiku zapraszamy w trzecią niedzielę miesiąca po mszy św. wieczornej
do adoracyjnego uwielbienia Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
8.    Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli zapraszamy na Mszę św. o 18.00 osoby, które w ostatnim czasie pożegnały bliską im osobę. Po mszy św. zapraszamy do modlitwy o miłość, uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
9.    Jutro 14 października w naszej parafii w łączności z diecezją kaliską Apostolat Maryjny zaprasza na modlitwę różańcową w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodzin.
10.    Jutro przypada dzień Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców. Módlmy się również za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00, a wcześniej o 17.00 na spotkanie przy kawie i herbacie w jadalni domu zakonnego.
11.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
•    15 jutro w poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa;
•    16 we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
•    17 w środę – wspomnienie męczennika św. Ignacego Antiocheńskiego;
•    18 w czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty. Będziemy;
•    20 w sobotę - wspomnienie św. Jana Kantego.
12.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Matki Kościoła.
13.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
14.    We wtorek SP 4 i 7 oraz środę SP14 i 18 o 18.45 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci do I komunii
15.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Również od tej niedzieli po każdej mszy św. w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
16.    Pojawił się pomysł powstania Męskiej Róży Różańcowej w naszej Parafii. Do tego potrzeba 20 mężczyzn, których zapraszamy, aby zapisywali się u ks. Kazimierza lub w kancelarii parafialnej.
17.    W sobotę 19 października zapraszamy do Poznania na Ogólnopolskie Spotkanie mężczyzn Wojownicy Maryi. Zapisy u pana Michała Jeżyka. Tel 606-831-433. Informacje na plakacie.
18.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
19.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
20.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Eugenię Szuwała, Irenę Musiał, Józefę Kucharską, Jana Danielewicz, Ryszarda Cichorek, Wandę Gardzińską i Zofię Scieszek. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…