Ogłoszenia 20.10.2019

1.    Październik w tym roku jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym ogłoszonym przez papieża Franciszka. Taca dzisiejszej niedzieli jest na wsparcie dzielności misyjnej Kościoła na całym świecie.
2.    Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza dzisiaj liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przystępujących do komunii św.
3.    We wtorek 22 w całym Kościele wspomnienie św. Jana Pawła II papieża. Zapraszamy na Mszę św.
o 18.00 ku czci św. Papieża. Będzie możliwość oddania czci przez ucałowanie Relikwii.
4.    Działaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego z udziałem wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
5.    Brat Mariusz i ks. Antoni dzisiaj rozpoczną tygodniowe rekolekcje zakonne. Pamiętajmy o nich
w modlitwie. Prosimy, aby chętni do spowiedzi w tygodniu korzystali z posługi w konfesjonale około pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Za ewentualne niedogodności przepraszamy.
6.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Taca będzie przeznaczona na Świętopietrze, czyli utrzymanie i funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej i wszystkich dzieł przez nią prowadzonych.
7.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
8.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. W kancelarii w niedziele miesiąca października po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
9.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców w każdym wieku chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje u ks. Andrzeja
10.    W tygodniu we wtorek i środę odbyło się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Kolejne spotkanie we wtorek i środę 26 i 27 listopada o 18.45 w dolnym kościele.
11.    W tym tygodniu w sobotę 26 będzie obchodził swoje imieniny ks. Dymitr Szostakowicz FDP, wikariusz w naszej parafii. Zapraszamy na mszę św. w niedzielę 27 o 11.00 po której złożymy my życzenia.
12.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
i polecamy ich Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła.
13.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobro czyniących polecamy z wdzięcznością w każdy poniedziałek podczas mszy św. o 18.00.
14.    W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski w ramach zbiorki ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1869,20 zł. dla wspierania w nauce uzdolnionej młodzieży
15.    Od jutra 21 do czwartku 24 można składać makulaturę do kontenera w Centrum Księdza Orione w Kaliszu, ul. Kościuszki 24. Zebrana makulatura wspiera projekt budowy piekarni dla ubogich
na Madagaskarze. Informacje na plakacie w gablocie.
16.    Są do nabycia Kalendarze Diecezjalne na 2020 rok w cenie 5 zł.
17.    W czwartek 31 października zapraszamy małe dzieci z rodzicami i opiekunami, dzieci samodzielne
i młodzież i całe rodziny do udziału w IV Kaliskim Marszu Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie modlitwą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Asnyka o 16.45 i następnie przemarsz do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy do tego radosnego przeżywania w klimacie chrześcijańskim, gdzie nie będzie żadnych strasznych rzeczy dla ciała i dla duszy, ale tylko piękno i radość we wspólnocie, którą ożywia Duch Święty. Informacje na plakatach.
18.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Marka Zielińskiego, Halinę Zimną, Halinę Banach i Janinę Karolak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..