Ogłoszenia 03.11.2019

1. W tych dniach Oktawy zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzeniem cmentarza. Do środy 8 listopada Różaniec o 17.00 i Msze św. Oktawalne za naszych drogich zmarłych o 18.00.
2. W ubiegłą niedzielę na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadzono liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przystępujących do komunii św. Liczba osób powyżej 7 roku życia wyniosła 1513. W tym do kościoła przyszły 932 kobiety i 581 mężczyzn. Do komunii św. przystąpiło 505 kobiet i 240 mężczyzn czyli rozdano 745 komunii św. W ubiegłym roku do kościoła przyszło w sumie 1654 osób. W tym roku odnotowano spadek o 141 osób. Ogólna liczba mieszkańców parafii jaką podaje Urząd Miejski w Kaliszu wynosi 15041.
3. W tym tygodniu przeżywany w liturgii: jutro 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa a w sobotę 9 rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie.
4. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 listopada zapraszamy na comiesięczną modlitwę w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa
5. Przyjmujemy na wypominki roczne do połowy miesiąca w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
6. W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 10.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje u ks. Andrzeja.
7. W każdą sobotę zapraszamy również chętnych: dziewczynki i chłopców do śpiewu w scholii parafialnej na próbę o 10.00. Zbiorka przed kościołem.
8. W ramach Nowej Ewangelizacji, do której zachęcał nas św. Jan Paweł II zapraszamy do udziału
w katechezach dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o 18.45 w dolnym kościele.
9. Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o 19.00 spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego.
10.  Również jutro kolejne spotkanie formacyjne wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
11.  Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny na Mszę św. o 16.00.
12.  Również za tydzień po mszy św. o 18.00 zapraszamy do uwielbienia Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.
13.  Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd katolicki. Zachęcamy, aby nabywać diecezjalny dwutygodnik Opiekun i w ramach różnorodności prasy również tygodnik Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Jest też nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
14.  Zapraszamy codziennie na adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
15.  Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszym kościele.
16.  Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
17.  Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy wystawiennictwa Maryi Matki Kościoła i błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności.
18.  W przyszłą niedzielę będziemy słuchać świadectwa małżeństwa, które jest na misji Ad Gentes na Jamajce.
19.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian i bliskich: Leona Szurmińskiego, Józefa Jędraszczyka, Andrzeja Sołtysiaka i Stefana Kucińskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…