Ogłoszenia 10.11.2019

1.    Przychylając się do prośby ks. abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Kaliski wyraził zgodę, aby w Narodowe Święto Niepodległości jutro 11 listopada 2019 roku we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie diecezji odśpiewać hymn narodowy, przed lub po liturgii Mszy św. Msze św. jutro 11 listopada o 7, 9.30 i 18.00. W tym świątecznym dniu kancelaria nieczynna.
2.    Jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 16.00 osoby
z niepełnosprawnością i ich rodziny.
3.    Dzisiaj również po mszy św. wieczornej zapraszamy na 19.00 do adoracyjnego uwielbienia Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
4.    Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. chorych, rodziny,
w których są osoby zmagające się z różnym cierpieniem duszy i ciała oraz tych, którzy w ostatnim miesiącu pożegnali zmarłego bliskiego. Po mszy św. kontynuacja modlitwy o uzdrowienie
i uwolnienie przed Jezusem Eucharystycznym obecnym w Najświętszym Sakramencie.
5.    W tym tygodniu przeżywany w liturgii: 12 we wtorek – św. Jozafata biskupa i męczennika,
a 13 w środę - Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna.
W środę 13 również Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o 17.00 i Mszę św. o 18.00.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
7.    Przeżywamy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest okazja, aby przyjść
z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji i różne inne formy pomocy.
8.    Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd katolicki. Zachęcamy, aby nabywać diecezjalny dwutygodnik Opiekun i w ramach różnorodności prasy również tygodnik Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Jest też nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
9.    W dni powszednie Jezus Eucharystyczny czeka na Ciebie w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
10.    W ramach Nowej Ewangelizacji zapraszamy do udziału w katechezach dla dorosłych i młodzieży wyjątkowo w tym tygodniu tylko w czwartek o 18.45 w dolnym kościele.
11.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za złożone w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszym kościele.
12.    Dobrodziejów parafii i domu zakonnego oraz każdego czyniącego dobro polecamy na mszy św.
w każdy poniedziałek o 18.00.
13.    Wspólne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spowiedzi ze SP 4, 7, 14 i 18 w środę 27 listopada o 18.45 w dolnym kościele.
14.    Za tydzień o 11.00 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.
15.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Halinę Werecką, Janinę Krzuszcz, Janinę Tomczak, Ryszarda Piłata, Helenę Karpińską, Zdzisława Oźmińskiego i Grażynę Hantke. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…