Ogłoszenia 01.12.2019

1.    Czas Adwentu w tym roku przeżywamy pod hasłem - Eucharystia daje życie. Zapraszamy wszystkich,
a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w Roratach, czyli Mszy św. ku czci Maryi Niepokalanej od poniedziałku do piątku o 6.30 w dolnym kościele. We wtorki i czwartki po Roratach zapraszamy dzieci na Śniadanie Adwentowe w świetlicy.
2.    W czasie adwentu wspólnoty neokatechumenalne poprowadzą jutrznię z modlitwą myślną codziennie
od poniedziałku do piątku od 5.30 do 6.15 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wejście
od strony Kaplicy Adoracji.  
3.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
We wtorek 3 grudnia - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego;
W piątek 6 – wspomnienie św. Mikołaja biskupa, patrona czyniących dobro;
w sobotę 7 - św. Ambrożego, patrona m.in. pszczelarzy.
w niedzielę 8 grudnia - Uroczystość Nieokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy do kościoła przeżywając Godzinę Łaski o 17.00.
Od wczoraj trwamy w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP o 17.00.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
5.    W tym tygodniu również pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w sanktuarium św. Józef modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia. W czwartek comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i poczętego życia w Bazylice św. Józefa transmitowana przez TV TRWAM i Radio Maryja.
6.    W pierwszy piątek księża udadzą się z przedświąteczną posługą sakramentalną do chorych w domach.
7.    Dzieci zapraszamy do spowiedzi w piątek o 16.00. Dodatkowa msza św. o 17.00.
8.    W I piątek o 15 .00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się 24 godzinne Modlitewne Jerycho Różańcowe do 15.00 w sobotę w intencji o dary Ducha Świętego i zachowanie Prawa Bożego, które zaczyna  się słowami Słuchaj Izraelu: Ja Jestem Bogiem twym i nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Zapraszamy chętne osoby do uczestnictwa w modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem z przerwami na msze św. w piątek o 17.00 i 18.00 a w sobotę o 7.00. Poza godzinami Mszy świętych wejście od strony Kaplicy Adoracji również w nocy.
9.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Chwały - uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej.
10.    Za tydzień o 16.00 w salce Radia Maryja Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
11.    Spotkanie lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego odbędzie się jutro w poniedziałek o 19.00.
12.    W tym tygodniu 7 grudnia w I sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi
na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 18.00.
13.    W przyszłą niedzielę Apostolat Maryjny po każdej mszy św. będzie rozprowadzał cudowne medaliki.
14.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane tylko przy kościele
i w kancelarii. Nikt nie jest upoważniony przez Parafię do rozprowadzania opłatków. Można też nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. mała i 15 zł. duża.
15.    W nawie bocznej za kaplicą Matki Kościoła można zabrać Tytkę Charytatywną, napełnić ją z miłością
i odnieść do kościoła. Będą one przekazane przed Świętami na terenie parafii osobom cierpiącym niedostatek. Prosimy o towary żywnościowe niepsujące się i z dłuższą datą ważności do spożycia.
16.    Aby kształtować swój światopogląd zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun, Gość Niedzielny, Przegląd Katolicki oraz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła, które można nabywać z tyłu kościoła.
17.    Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowo-inwestycyjny w naszej parafii.
18.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy z wdzięcznością w każdy poniedziałek na mszy św. o 18.00.
19.    W tym tygodni pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Wiesławę Richter Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…