Ogłoszenia 22.12.2019

1. Dzisiaj już IV niedziela Adwentu, a we wtorek będziemy przeżywać Wigilię, która rozpocznie obchody świąt Narodzenia Pańskiego. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej i bliskich na narodzenie Zbawiciela, który przynosi odkupienie naszych win, pokój, miłość, jedność i przebaczenie. Niech więc spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Wigilia to czas, w którym nikt nie powinien być sam, dlatego zechciejmy zorientować się wśród naszej rodziny, sąsiadów, kogo z nich możemy zaprosić na wieczerzę wigilijną. Msza św. tylko o 7.00. Zapraszamy na Pasterkę o północy, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa.
2. W środę w uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o 9.30; 11.00. 12.30 i 18.00, w drugi dzień Świąt Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma mszy św. o 16.00 .Msza św. w intencji małżeństw jubileuszowych o 12.30.
3. W Oktawie Narodzenia Pańskiego w liturgii będziemy obchodzili święta: w czwartek 26 św. Szczepana diakona i męczennika, w piątek 27 św. Jana Ewangelisty, w sobotę Świętych Młodzianków, męczenników za Jezusa.
4. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
5. W przyszłą niedzielę 29 grudnia uroczystość Świętej Rodziny. Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie mszy o 16.00.
6. Serdecznie dziękujemy ks. Dymitrowi za poprowadzenie tegorocznych Rorat, które przygotowały nas do Świąt Narodzenia Pańskiego. Ks. Andrzejowi dziękujemy za całoroczne nadzorowanie pracy całego zespołu świetlicy parafialnej Wzrastanie w wierze i miłości na rzecz dzieci, które również
z opiekunami przygotowały jasełka Bożonarodzeniowe. Dziękujemy współbraciom zakonnikom oraz pani zakrystiance Marii ze świeckimi osobami, którzy przygotowali naszą świątynię i kościół dolny do Świąt również poprzez ubranie choinek i ustawienie stajenek. Dziękujemy wszystkim księżom za posługę w konfesjonałach, zwłaszcza podczas piątkowej Nocy Konfesjonałów w naszym kościele.
7. Dziękujemy darczyńcom, którzy przynieśli Tytki Charytatywne z darami na Święta dla potrzebujących naszych sióstr i braci. Jurto i w Wigilię do 14.00 zapraszamy jeszcze po odbiór paczek dla potrzebujących.
8. Dziękujemy paniom pracującym w kuchni za przygotowanie potraw na świąteczny stół.
9. Zapraszamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy w dni powszednie od 7.45 do 17.45.
10. Koncert kolęd z całego świata p.t. „Betlejem w Kaliszu – Głośna Noc” odbędzie się w Hali Arena 5 stycznia 2020  o 18.00. Bilety w cenie 50, 60 i 80zł są do nabycia w biurze parafialnym oraz w sklepiku przy Bazylice św. Józefa oraz w internecie. Dochód z koncertu jest przeznaczony na budowę Domu Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu dla obłożnie chorych. Bilety można zamówić pod numerem 600 339 192 lub 531 160 190
11. W Wigilię i w Święta Narodzenia Pańskiego kancelaria będzie NIECZYNNA.
12. Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy 2 stycznia 20 roku.
13. Dzisiaj dzieci ze świetlicy parafialnej rozprowadzają ozdoby świąteczne i prowadzą zbiorkę ofiar do puszek, które posłużą na organizowanie wyjazdu wakacyjnego latem.
Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Rozalia Łuczak, Elżbieta Nowak, Danuta Trębacz, Krystyna Stelmasiak, Teresa Kaczorowska i Ryszard Kapała. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…