Ogłoszenia 29.12.2019

1.    Przeżywamy dzisiaj niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego, która jest poświęcona Świętej Rodzinie. Jest ona wzorem rodzin, w których mieszka Jezus Chrystus a wszyscy żyją w pokorze, wdzięczności i uwielbieniu kochając tak, jak kocha nas Bóg - bezwarunkowo. Nasza parafia, która jest w programie odnowy i ewangelizacji niech doświadcza tej odnowy poczynając od rodzin.
2.    We wtorek zakończymy rok 2019. Zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne z racji zakończenia roku o 17.30 i mszę św. wynagradzająco-dziękczynną o 18.00.
3.    W środę rozpoczniemy Nowy 2020 Rok obchodząc uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi.
W tym dniu z inicjatywy papieża św. Pawła VI jest obchodzony Światowy Dzień Modlitw
o Pokój. W Nowy Rok Msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
4.    W piątek 3 stycznia wspominamy Najświętsze Imię Jezus, a w czwartek 2 stycznia – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
6.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź na każdej Mszy świętej. Dzieci zapraszamy  do spowiedzi od 16.00 a następnie
na Mszę św. o 16.30. Do chorych w domach z posługą sakramentalną udamy się w miesiącu lutym. Ze względu na kolędę, na mszy św. wieczornej jest tylko jeden ksiądz, dlatego
do spowiedzi zapraszamy w piątek.
7.    W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w sanktuarium św. Józefa modlitwa w intencji rodzin
i obrony życia poczętego. Transmisja w Telewizji Trwam i Radio Maryja.
8.    W pierwszą sobotę 4 stycznia o 17.00 Różaniec a następnie o 18.00 Msza święta
ku czci Niepokalanego Serca NMP.
9.    W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek na inwestycje
i bieżące remonty w naszej świątyni.
10.    Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Piotr Woźniak, Stanisław Sieradzki, Elżbieta Maciejewska i Jan Boroń. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…
11.    Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzeniu przezywamy wizytę duszpasterską, czyli tradycyjną kolędę i jest związana z błogosławieniem domów. W naszej parafii rozpoczniemy w czwartek 2 stycznia o 16.00. Kolęda w dni powszedni od 16.00 a w sobotę od 10.00. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na duszpasterza. Prosimy stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić Pismo św., krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, prosimy przygotować również zeszyty od religii.
Program Wizyty Duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:
2.01 czwartek od godz. 16.00     ul. Podmiejska 3, 5 i 7
4.01 sobota od godz. 10.00        ul. Poznańska 2, 4, 6 i 12, Graniczna numery parzyste, Graniczna numery nieparzyste,

                                               ul. Harcerska 10 i 12,
                                               ul. Polna od 1 do 12 bez bloków,

                                              ul. Wąska numery nieparzyste, Staszica 1, 2, 4 i 6
7.01 wtorek od godz. 16.00       ul. Podmiejska 9 i 11