Ogłoszenia 02.02.2020

1.    Nasza parafia realizuje program Ewangelizacji i Odnowy i jak słyszeliśmy we wprowadzeniu przed mszą św. w przyszłą niedzielę będziemy zaproszeni do wykonania kolejnego gestu podczas mszy św.
2.    W dniu dzisiejszym módlmy się również w intencji osób powołanych do życia konsekrowanego i o nowe powołania.
3.    Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego składania ofiar do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
4.    W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w sanktuarium św. Józefa w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Do chorych w domach kapłani udadzą się z posługą sakramentalną w I piątek miesiąca i według ustaleń.
5.    W pierwszy piątek zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi, a dzieci i młodzież o 16.00 i na mszę św. o 16.30.
6.    W tym tygodniu patronują nam –w środę, 5 lutego św. Agata a w czwartek 6 lutego św. Paweł Miki męczennicy.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
8.    Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia Jezusa Eucharystycznego po mszy św. wieczornej o 19.00 oraz na Mszę św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin tradycyjnie o 16.00.  
9.    W związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II Konferencja Episkopatu Polski organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu i grobu św. Jana Pawła II. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w niedzielę 17 maja br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
11.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń.
12.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać. Wszystkich polecamy naszej modlitwie szczególnie w czasie Eucharystii
w każdy poniedziałek o 18.00.
13.    Trwa Wizyta Duszpasterska. Tradycyjna Kolęda w dni powszedni od 16.00 a w sobotę od 10.00. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na duszpasterza. Dziękujemy za przygotowane stoły do kolędy – obrus, świece, woda świecona, kropidło, zeszyty do religii gdy są dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Módlmy się w intencji wszystkich parafian, aby nasze spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej owocowały wzrostem wiary, nadziei i miłości.
Program Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
Poniedziałek 3 lutego 16.00        ul. Górnośląska 73, ul. Serbinowska 1
    Wtorek 4 lutego 16.00        ul. Górnośląska 75, ul. Młynarska 8, 9, 10, 11 i 12
Środa 5 lutego 16.00            ul. Górnośląska 77, ul. Młynarska 16 i 18
Czwartek 6 lutego 16.00    ul. Górnośląska 79, ul. Młynarska 22
Piątek 7 lutego                 DZIEŃ BEZ KOLĘDY
Sobota 8 lutego 10.00     ul. Górnośląska 83, ul. Serbinowska 2,
Poniedziałek 10 lutego 16.00    Al. Wojska Polskiego 47, ul. Młynarska 24
14.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Łukasza Kamińskiego, Waldemara Taterskiego i Józefa Świercza. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…