Ogłoszenia 24.03.2019

1.    W tym tygodniu w piątek rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne  w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Damian Stawicki, orionista, które będziemy je przeżywać do niedzieli włącznie. Do spowiedzi zapraszamy codziennie pół godziny przed mszą św. z nauką rekolekcyjną a zaproszeni księża będą spowiadać w sobotę. Kolejne rekolekcje wpisują się w program odnowy i ewangelizacji Parafii, który przeżywamy. Mamy w pamięci GEST, który wykonaliśmy podczas mszy św. w Środę Popielcową, gdy zawracaliśmy się do siostry i brata z modlitewną prośbą -  Pomóż mi się nawrócić. Rekolekcje to czas intensywnego pragnienia, aby Bóg zmieniał nasze serca i postawy życiowe wobec bliźniego, który jest obok mnie. Msze św. z nauką w piątek i sobotę o 7.00, 11.00, 18.00
i 20.00 zwłaszcza dla młodzieży i dłużej pracujących. W niedzielę o 7.00, 9.30. 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
2.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów; o 16.30 dla dzieci; o 17.00 dla dorosłych oraz o 19.00 dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym o 17.00.
3.    Jutro w poniedziałek 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego również jako Dzień Świętości Życia.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
5.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
6.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
7.    W soboty o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę. Zapraszamy również chętnych chłopców
do pełnienia tej służby przy ołtarzu.
8.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
9.    Co roku na Jasnej Górze odbywa się czuwanie Rodziny Oriońskiej. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd 29 marca w piątek o 17.00 i powrót w godzinach rannych lub przedpołudniowych. Zapisy u kl. Michała. Koszt 40 zł.
10.    Parafia św. Alberta „Chmielnik” w Kaliszu organizuje pielgrzymkę do Włoch. Informacje
w gablocie parafialnej.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne
oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
12.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
13.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można
w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
14.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, domu zakonnego i świetlicy obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Janinę Skorupka, Bożennę Wojcieszak, Agnieszkę Wilinkiewicz,
Krystynę Brdak, Olgę Kowalską, Anielę Woźniak i Magdalenę Łyszczak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 10.03.2019

1.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów; o 16.30 dla dzieci; o 17.00 dla dorosłych oraz o 19.00 dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
2.    Trwa Nowenna przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu 12 marca. Codziennie podczas mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny prowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego.
3.    W czasie Nowenny w Zgromadzeniu przeżywmy Oriońską Niedzielę Misyjną. Dzień ten jest okazją do wsparcia modlitewnego i materialnego misji i misjonarzy oriońskich oraz do budowania świadomości misyjnej wśród wiernych. Z tej okazji można dzisiaj złożyć ofiarę do puszki przed kościołem.
4.    Adoracja z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
5.    Osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny zapraszamy na comiesięczną mszę św. o 16.00.
6.    Zapraszamy na Kaliską Drogę Krzyżową przy sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego
u Ojców Jezuitów o 14.00. Delegacja z naszej parafii jest wyznaczona do niesienia krzyża
od 1 stacji.
7.    Jutro o 18.00 msza św. z modlitwą o uzdrowienie, a także w intencji rodzin po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
9.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych
10.    W środę nabożeństwo maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
11.    W soboty o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę. Zapraszamy również chętnych chłopców do pełnienia tej służby przy ołtarzu.
12.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
13.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
14.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie przy kościele.
15.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
16.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
17.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Helenę Świtalską, Wiesławę Rubas, Stanisława Stodolnego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 17.03.2019

1.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów; o 16.30 dla dzieci; o 17.00
       dla dorosłych oraz o 19.00 dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
2.    We worek, 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
3.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
4.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
5.    W środę nabożeństwo maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
6.    W soboty o 10.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę. Zapraszamy również chętnych chłopców do pełnienia tej służby przy ołtarzu.
7.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
8.    Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. odbędzie się w środę 20 marca o 18.45 w dolnym kościele.
9.    Rekolekcje Wielkopostne  w naszej parafii będziemy przeżywać w dniach 29, 30 i 31 marca, to jest piątek, sobota i niedziela.
10.    Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę 23 marca. Zapisy u kleryka Michała. Koszt wyjazdu 70 zł.
11.    Co roku na Jasnej Górze odbywa się czuwanie Rodziny Oriońskiej. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd 29 marca w piątek o 17.00 i powrót w godzinach rannych lub przedpołudniowych. Zapisy u kl. Michała. Koszty 40 zł.
12.    Parafia św. Alberta „Chmielnik” w Kaliszu organizuje pielgrzymkę do Włoch. Informacje w gablocie parafialnej.
13.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
14.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
15.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy  PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
16.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
17.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Helenę Krawczyk, Reginę Sałata, Pelagię Masztalerz
i Konrada Federowicza. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 03.03.2019

1.    W dniach od 1 do 3 marca (piątek, sobota i niedziela) odbywa się kolejne spotkanie z ks. Stanisławem Zającem w ramach programu odnowy i ewangelizacji parafii. Proces budowania nowego obrazu wspólnoty parafialnej jest długotrwały i zakłada, poprzez programowanie pracy duszpasterskiej, systematyczne, krok po kroku, zaangażowanie świeckich, jako współpracowników i współodpowiedzialnych za wzrost wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu do wielu naszych domów i mieszkań kolejny raz dotarli POSŁAŃCY z Listem do Parafian. Prośmy Ducha Świętego, aby poruszał serca Parafian, aby zechcieli włączać się do roli POSŁAŃCA. W Środę Popielcową, jak słyszeliśmy będziemy zaproszeni do wykonania kolejnego GESTU podczas każdej mszy św.
2.    Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu 12 marca. Codziennie podczas mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny poprowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy w tej nowennie.
3.    W Środę Popielcową rozpoczynamy szczególny czas – Wielki Post. Przygotowuje on nas do Świąt Paschalnych. Bóg może dotknąć naszego serca i nas nawrócić. Nawrócenie dokonuje się w obliczu Słowa głoszącego śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Pomocą w tym są nabożeństwa: Gorzkich Żali, Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, post, modlitwa i jałmużna. Msze św. o 7.00; 9.30; 11.00; 16.00, 18.00 i 20.00 dla dłużej pracujących. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
4.    Nabożeństwa w Wielkim Poście – Piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 parafialna zawłaszcza dla osób chorych i cierpiących; 16.30 dla dzieci; 17.00 dla dorosłych, 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
5.    Rekolekcje będą przed 4 niedzielą W. Postu 29, 30 i 31 marca czyli piątek, sobota i niedziela.
6.    Jutro 4 marca w liturgii czcimy św. Kazimierza.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
8.    Od środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dniu Modlitw o Ducha Pokuty. W tym tygodniu pierwszy czwartek i  modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa o 18.00.
9.    W soboty zapraszamy ministrantów i chętnych kandydatów na zbiórkę o 10.00.
10.    Za tydzień adoracja z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
11.    Za tydzień również comiesięczna msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
12.    Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Obecnie są już zamontowane 3 kamery monitoringu wokół kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
13.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary. Bóg zapłać. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
14.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
15.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
16.    Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę 23 marca. Zapisy u kleryka Michała. Koszt wyjazdu 70 zł.
17.    „Stowarzyszenie KoLiber organizuje panel dyskusyjny pt.: „Święty Józef turystyczną szansą Kalisza”, w którym weźmie udział między innymi wiceprezydent Miasta Kalisza Pan Grzegorz Kulawinek oraz Kustosz Narodowego Sanktuarium Św. Józefa Ks. Jacek Plota. Uczestnicy będą dyskutować o szansach, jakie daje miastu Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa i o tym, co można zrobić, żeby lepiej wykorzystać ten potencjał. Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Diecezji Kaliskiej Edward Janiak. Panel dyskusyjny rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 17:00 w auli konferencyjnej Domu Pielgrzyma Św. Józefa. Zachęcamy do uczestnictwa. Wstęp wolny.   
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Jana Różanek, Danielę Barbarę Czarnecką, Zofię Jarzębską, Włodzimierza Podrygalskiego, Stanisława Wałęsiaka, Krystynę Majdańską, Mariusza Bociąg, Jerzego Bilskiego, Bogumiła Romana, Marią Rabe, Teresą Szermer, Andrzeja Ignora i Ewę Kornacką,. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 17.02.2019

1.    W ramach realizowanego Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii miejmy gotowość z łaski od Boga, aby tworzyć wokół nas środowiska życzliwości i pomocy. Miejmy także w sercu intencje modlitwy o nowych POSŁAŃCÓW. Zgłaszać się można po mszach w. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
2.    W tym tygodniu w piątek czwartek 22 lutego przypada święto katedry św. Piotra w Rzymie. Z tej okazji zachęcamy do modlitwy w intencji papieża Franciszka.
W sobotę 23 wspomnimy w liturgii św. Polikarpa biskupa i męczennika.
3.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy
i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
4.    Propozycja rekolekcyjna dla małżeństw: Wspólnota Emmanuel organizuje w Kaliszu cykl  weekendowych spotkań rekolekcyjnych „Miłość i Prawda”. Szczegóły wraz z plakatem na stronie internetowej Wspólnoty oraz Facebooku.
5.    Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca u ojców Jezuitów na Mszy św. o 16.00 spotkanie duszpasterskie par niesakramentalnych.
6.    Obecnie są kontynuowane prace nad instalowaniem monitoringu wokół kościoła.
7.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
9.    Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę 23 marca. Zapisy u kleryka Michała. Koszt wyjazdu 70 zł.
10.    Dziękujemy za wszelkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.
11.     W tym tygodniu zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Dziękujemy za okazane wszelkie dobro i życzliwość oraz złożone ofiary na funkcjonowanie parafii i wspólnoty zakonnej. Wszystkich polecamy naszej modlitwie szczególnie w czasie Eucharystii w każdy poniedziałek o 18.00. W przyszłą niedzielę zostanie przedstawione podsumowanie z kolędy.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Barbarę Frątczak, Jerzego Tyszkowskiego, Stanisławę Bartniczak, Alinę Dąbrowską, Halinę Janiak i Janinę Kozak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Publish modules to the "offcanvs" position.