Ogłoszenia 26.05.2019

1.    Jak słyszeliśmy w komentarzu przed Mszą św. w ramach Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii jesteśmy zaproszeni do wykonania kolejnego, opisanego w 9 Liście do Parafian i 9 czerwca w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego będziemy zaproszeni  do wykonania kolejnego GESTU po kazaniu - osoby  stojące obok siebie podadzą  sobie  rękę mówiąc: Chcę wszystkim przebaczać i czynić dobro.
2.    W dzisiejszą Niedzielę w Dzień Matki o 10.30 uroczystość I Komunii świętej przeżywały dzieci ze SP 18. Módlmy się o umiłowanie obecności Jezusa w ich życiu, oraz w intencji rodziców i bliskich o świadectwo wiary i miłości do Boga. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie Boga Ojca-Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego - który oddał życie za nasze zbawienie, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia. Również dzisiaj o 16.00 Komunia św. Rocznicowa dzieci ze szkoły podstawowej nr 7, 14 i 18.
3.    W przyszłą niedzielę o 16.00 bierzmowanie w naszej parafii. Sakramentu dzieli biskup ordynariusz senior Stanisław Napierała.
4.    W tym tygodniu liturgicznie uczcimy: w środę 29 maja św. Urszulę Ledóchowską, w piątek 31 Nawiedzenie NMP zaś w sobotę 1 czerwca św. Justyna. Będzie to również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wspierajmy i chrońmy dzieci modlitwą i dobrym przykładem życia.
5.    W tym tygodniu zapraszamy do modlitwy o urodzaje - poniedziałek, wtorek i środa.
6.    Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30. Zaś od soboty 1 czerwca będziemy odmawiać Litanię do Serca Jezusowego po Mszy św. o 18.00.
7.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i inne oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
9.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
10.    W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
11.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
12.    W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Wdzięczności można będzie złożyć do puszek ofiarę na budowę i dokończenie inwestycji w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Jadwigę Mielczarek, Zofię Frankowską, Danutę Ołtarzewską, Natalię Chlasta, Marię Marciniak i Stefanię Sergiel. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 19.05.2019

1.    Z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich biskupa ordynariusza naszej diecezji zachęcamy do modlitwy w jego intencji. O 12.30 ks. biskup odprawi w katedrze kaliskiej uroczystą mszę św. dziękczynną na którą serdecznie zaprasza.
2.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W przyszłą niedzielę, 26 maja w naszej parafii odbędzie się kolejna Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o 10.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej 18. W związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 24 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 18. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
3.    Ze względu na dzieci, które przeżywają Biały Tydzień z okazji Pierwszej Komunii świętej Nabożeństwa Majowe będą odbywały się o godz. 17.30, a w niedziele o 17.00.
4.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę, 26 maja o 16.00.
5.    W tym tygodniu w piątek, 24 maja wspominać będziemy w liturgii NMP Wspomożycielkę Wiernych. W sobotę, 25 maja swoje imieniny będzie obchodził ks. Grzegorz Szmyt. Czcigodnego Solenizanta otoczymy modlitwą w sobotę podczas Mszy św. o 18.00 zaś po niej złożymy życzenia. W przyszłą niedzielę, 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
7.    Tradycyjnie w 3 niedzielę miesiąca, czyli dzisiaj,  Ojcowie Jezuici przy ul. Stawiszyńskiej 2 zapraszają pary żyjące w związkach niesakramentalnych na Mszę św. o 16.00.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki. Zachęcamy również do czytania ogłoszeń w Internecie i w gablotach.
9.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
10.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 10.00.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Janinę Grzesiak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 12.05.2019

1.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W niedziele 12, 19 i 26 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 17 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 14. Rodziców i chrzestnych prosimy
o spowiedź kilka dni wcześniej.
2.    Ze względu na dzieci, które przeżywają Biały Tydzień z okazji Pierwszej Komunii świętej Nabożeństwa Majowe będą odbywały się o godz. 17.30, a w niedziele o 17.00.
3.    W tym tygodniu jutro 13 maja po mszy św. o 18.00 odbędzie się procesja wokół kościoła ku czci Matki Bożej Fatimskiej, we wtorek 14 maja uczcimy św. Macieja Apostoła, w czwartek św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika patrona Polski. W tym dniu również z racji 15 rocznicy kanonizacji św. Alojzego Orione będziemy obchodzić uroczystość ku jego czci. Z tej okazji w Centrum Księdza Orione w Kaliszu przy ul. Kościuszki 24 o 11.00 ks. Biskup Ordynariusz Edward Janiak będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. a po niej można będzie zobaczyć  przedstawienie o ks. Orione. W naszym kościele będzie uroczysta msza św. o 18.00 a po niej zapraszamy na wspólną kawę ks. Orione i ciastko do ogrodu przy świetlicy.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Kościoła.
5.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę, 26 maja o 16.00.
6.    Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzinami i opiekunami na mszę św. o 16.00 w salce Radia Maryja oraz na comiesięczną adorację Jezusa Eucharystycznego w N. Sakramencie z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, w którym możemy przeczytać o projektach pomocy ludziom w duchu św. Alojzego Orione, prowadzonych przez Zgromadzenie Orionistów w Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki 24, nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki. Zachęcamy również do czytania ogłoszeń w Internecie i w gablotach.
8.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
9.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
10.    W każdy poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
11.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Stefanię Wysocką, Krystynę Kęsicką, Włodzimierza Mazurowskiego, Kazimierę Łabacz i Danutę Janczak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 05.05.2019

1.    W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej do naszej parafii w tym tygodniu o 17.00.
2.    W tym tygodniu uczcimy: jutro w poniedziałek 6 maja święto św. Filipa i Jakuba Apostołów, a w środę, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
3.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Kościoła.
4.    W niedziele 12, 19 i 26 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 10 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 7. Rodziców i chrzestnych prosimy
o spowiedź kilka dni wcześniej.
5.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę 26 maja o 16.00.
6.    Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzinami i opiekunami na mszę św. o 16.00 w salce Radia Maryja oraz na comiesięczną adorację Jezusa Eucharystycznego w N. Sakramencie z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki. Zachęcamy również do czytania ogłoszeń w Internecie i w gablotach.
8.    Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji kaliskiej.
9.    Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca można złożyć do puszek przed kościołem dobrowolną ofiarę na bieżące cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
10.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się w piątek 10 maja i według indywidualnych ustaleń.
12.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
13.    W każdy poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
14.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Helenę Andrzejewską, Marię Jankowską i Lidię Olejnik. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 28.04.2019

1.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, której inspiratorką z polecenia Jezusa jest św. Faustyna Kowalska, a zatwierdził to święto papież św. Jan Paweł II.
2.    Jutro 29 kwietnia przypada kolejny dzień świętości życia kapłańskiego oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego podczas II wojny światowej.
3.    Jutro również przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
4.    W tym tygodniu liturgicznie będziemy wspominać: 1 maja w środę św. Józefa Robotnika, 2 maja w czwartek św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, w sobotę 4 maja św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Kościoła.
5.    W środę rozpoczniemy miesiąc maj związany z nabożeństwami ku czci Matki Bożej. W wielu miejscach wierni gromadzą się przy figurach i krzyżach przydrożnych, aby w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszej parafii na 17.00.
6.    W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze Święte o 7.00, 9.30; 11.00 i 18.00.
7.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w bazylice św. Józefa modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego.
8.    Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się w piątek 10 maja i według indywidualnych ustaleń.
9.    W sobotę 2 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na czuwanie do Lednicy. Informacje
i zapisy u ks. Andrzeja.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego dwutygodnika Opiekun
i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
11.    Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła w każdą środę o 17.00. Podczas tego nabożeństwa chcemy prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin i każdego z nas. Zaproszenie kierujemy do wspólnot i grup maryjnych działających przy naszej parafii jak i do każdego z osobna.
12.    W niedziele 12, 19 i 26 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
13.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę
26 maja o 16.00.
14.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 10.00.
16.    W środę 1 maja i w piątek 3 maja kancelaria będzie nieczynna.
17.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Marianna Nogaj Joanna Duras Przemysław Hepert... Rodzinie
i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Publish modules to the "offcanvs" position.