Ogłoszenia 17.11.2019

1. W ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii Posłańcy roznoszą 11 numer Biuletynu List do Parafian, w którym jesteśmy wszyscy zaproszeni do wykonania gestu za tydzień w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Słyszymy o tym również we wprowadzeniu przed mszą św. Zanośmy wdzięczną modlitwę za Posłańców, którzy w imieniu Kościoła - Ciała Chrystusa docierają z Dobrą Nowiną, która ma wpływ na zmanię naszego życia w sąsiedztwie bliższym i dalszym.
2. Papież Franciszek w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił nowe święto. Dzisiaj w XXXIII niedzielę zwykłą w całym Kościele obchodzimy już III Światowy Dzień Ubogich. Trwajmy w modlitwie i solidarności miłosiernej z ubogimi Siostrami  i Braćmi.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: jutro w poniedziałek 18 wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę 20 – św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek 21 - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
w piątek 22 – św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego.
4. W tym tygodniu również w środę 20 listopada cała Rodzina Oriońska obchodzi Uroczystość Matki Bożej Opatrzności. Zapraszamy do trwania razem z Matką Maryją w dziękczynieniu i uwielbieniu Boga
i zanoszeniu próśb w intencji Rodziny Oriońskiej na Mszy św. o 18.00 a wcześniej na nabożeństwo
do Matki Kościoła o 17.00.
5. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
i polecamy ich Bożej Opatrzności. W tym tygodniu w piątek pamiętamy w modlitwie i życzeniach dla naszego pana Piotra organisty, którego otoczymy modlitwą i życzeniami na mszy św. o 18.00.
6. W każdy wtorek o 17.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych
w Wypominkach Rocznych, których wyczytaliśmy w minioną niedzielę.
7. Na Nabożeństwa ku czci Matki Kościoła zapraszamy w każdą środę o 17.00.
8. Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji w dni powszednie od 7.45 do 17.50.
9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu również szczególnie będziemy dziękować za dar ministrantów i modlić się za nich. Zbiórka ministrantów
w każdą sobotę o 10.00.
10. Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd katolicki. Zachęcamy, aby nabywać diecezjalny dwutygodnik Opiekun i w ramach różnorodności prasy również tygodnik Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Jest też nasz biuletyn parafialny. Skarbiec M-ki Kościoła.
11. Za tydzień w środę 27 zapraszamy na spotkanie o godz. 18.45 rodziców dzieci przygotowujących się
do I komunii św. Spotkanie dla wszystkich szkół w dolnym kościele.
12. Dobrodziejów parafii i domu zakonnego oraz każdego czyniącego dobro polecamy na Mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
13. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
14. Modlitwy w tygodniu w naszym kościele:
Poniedziałek 17.50 za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie;
Wtorek 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych; Środa 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
Czwartek 17.50  o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
15. Z inicjatywy naszych parafian zapraszamy również do modlitwy w intencji Ojczyzny w każdą 3 niedzielę miesiąca na Różaniec o 17.00 i Mszę św. o 18.00.
16. Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Andrzeju Płócienniczaku, Stanisławie Szponder, Hieronimie Świątnickim, Marii Malinowskiej i Róży Nowak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 10.11.2019

1.    Przychylając się do prośby ks. abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Kaliski wyraził zgodę, aby w Narodowe Święto Niepodległości jutro 11 listopada 2019 roku we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie diecezji odśpiewać hymn narodowy, przed lub po liturgii Mszy św. Msze św. jutro 11 listopada o 7, 9.30 i 18.00. W tym świątecznym dniu kancelaria nieczynna.
2.    Jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 16.00 osoby
z niepełnosprawnością i ich rodziny.
3.    Dzisiaj również po mszy św. wieczornej zapraszamy na 19.00 do adoracyjnego uwielbienia Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
4.    Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. chorych, rodziny,
w których są osoby zmagające się z różnym cierpieniem duszy i ciała oraz tych, którzy w ostatnim miesiącu pożegnali zmarłego bliskiego. Po mszy św. kontynuacja modlitwy o uzdrowienie
i uwolnienie przed Jezusem Eucharystycznym obecnym w Najświętszym Sakramencie.
5.    W tym tygodniu przeżywany w liturgii: 12 we wtorek – św. Jozafata biskupa i męczennika,
a 13 w środę - Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna.
W środę 13 również Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o 17.00 i Mszę św. o 18.00.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
7.    Przeżywamy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest okazja, aby przyjść
z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji i różne inne formy pomocy.
8.    Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd katolicki. Zachęcamy, aby nabywać diecezjalny dwutygodnik Opiekun i w ramach różnorodności prasy również tygodnik Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Jest też nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
9.    W dni powszednie Jezus Eucharystyczny czeka na Ciebie w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
10.    W ramach Nowej Ewangelizacji zapraszamy do udziału w katechezach dla dorosłych i młodzieży wyjątkowo w tym tygodniu tylko w czwartek o 18.45 w dolnym kościele.
11.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za złożone w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszym kościele.
12.    Dobrodziejów parafii i domu zakonnego oraz każdego czyniącego dobro polecamy na mszy św.
w każdy poniedziałek o 18.00.
13.    Wspólne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spowiedzi ze SP 4, 7, 14 i 18 w środę 27 listopada o 18.45 w dolnym kościele.
14.    Za tydzień o 11.00 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.
15.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Halinę Werecką, Janinę Krzuszcz, Janinę Tomczak, Ryszarda Piłata, Helenę Karpińską, Zdzisława Oźmińskiego i Grażynę Hantke. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 03.11.2019

1. W tych dniach Oktawy zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzeniem cmentarza. Do środy 8 listopada Różaniec o 17.00 i Msze św. Oktawalne za naszych drogich zmarłych o 18.00.
2. W ubiegłą niedzielę na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadzono liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przystępujących do komunii św. Liczba osób powyżej 7 roku życia wyniosła 1513. W tym do kościoła przyszły 932 kobiety i 581 mężczyzn. Do komunii św. przystąpiło 505 kobiet i 240 mężczyzn czyli rozdano 745 komunii św. W ubiegłym roku do kościoła przyszło w sumie 1654 osób. W tym roku odnotowano spadek o 141 osób. Ogólna liczba mieszkańców parafii jaką podaje Urząd Miejski w Kaliszu wynosi 15041.
3. W tym tygodniu przeżywany w liturgii: jutro 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa a w sobotę 9 rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie.
4. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 listopada zapraszamy na comiesięczną modlitwę w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa
5. Przyjmujemy na wypominki roczne do połowy miesiąca w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
6. W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 10.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje u ks. Andrzeja.
7. W każdą sobotę zapraszamy również chętnych: dziewczynki i chłopców do śpiewu w scholii parafialnej na próbę o 10.00. Zbiorka przed kościołem.
8. W ramach Nowej Ewangelizacji, do której zachęcał nas św. Jan Paweł II zapraszamy do udziału
w katechezach dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o 18.45 w dolnym kościele.
9. Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o 19.00 spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego.
10.  Również jutro kolejne spotkanie formacyjne wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
11.  Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny na Mszę św. o 16.00.
12.  Również za tydzień po mszy św. o 18.00 zapraszamy do uwielbienia Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.
13.  Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd katolicki. Zachęcamy, aby nabywać diecezjalny dwutygodnik Opiekun i w ramach różnorodności prasy również tygodnik Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Jest też nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
14.  Zapraszamy codziennie na adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
15.  Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszym kościele.
16.  Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
17.  Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy wystawiennictwa Maryi Matki Kościoła i błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności.
18.  W przyszłą niedzielę będziemy słuchać świadectwa małżeństwa, które jest na misji Ad Gentes na Jamajce.
19.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian i bliskich: Leona Szurmińskiego, Józefa Jędraszczyka, Andrzeja Sołtysiaka i Stefana Kucińskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 27.10.2019

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za miejsce, w którym On nas gromadzi, aby uświęcać i obdarzać miłosierdziem. W miejscach namaszczenia murów tej świątyni palą się świece, które w tym nadzwyczajnym miesiącu misyjnym niech na przypominają nasze namaszczenie i posłanie w chrzcie św. Polecamy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych budowniczych tej świątyni, a wszystkich, którzy troszczą się dzisiaj o naszą świątynię polecamy Bożej Opatrzności i prosimy o wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła i błogosławieństwo Boże dla nich.
2. Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona jako świętopietrze na utrzymanie Stolicy Apostolskiej
i wszystkich dzieł przez nią prowadzonych.
3. W czwartek, 31 października zapraszamy małe dzieci z rodzicami i opiekunami, dzieci samodzielne
i młodzież i całe rodziny do udziału w IV Kaliskim Marszu Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie modlitwą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Asnyka o 16.45 i następnie przemarsz do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy do tego radosnego przeżywania w klimacie chrześcijańskim, gdzie nie będzie żadnych strasznych rzeczy dla ciała i dla duszy, ale tylko piękno i radość we wspólnocie, którą ożywia Duch Święty. Informacje na plakatach.
4. W przyszłą niedzielę o 11.00 zapraszamy dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zachęcamy dzieci, aby z pomocą rodziców wykonali i ubrali strój przypominający Świętego z Polski lub całego świata.
5. Dzisiaj w parafii Świętej Rodziny na Rogatce o 19.30 msza św. kolejny Kaliski Wieczór Uwielbienia.
6. Na spotkania wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca zapraszamy w poniedziałek o 19.00.
7. Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku i w czasie Oktawy Modlitwy za Zmarłych do 17.00.
8. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Dzisiaj w niedzielę po każdej mszy św.
w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
9. W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00. Informacje u opiekuna ks. Andrzeja
10. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
11. Wszystkich dobrodziejów parafii, domu zakonnego i każdego z nas czyniącego dobro wszystkim, zawsze
i wszędzie polecamy w modlitwie dziękczynnej w każdy poniedziałek na mszy św. o 18.00.
12. W ostatnich dniach października zapraszamy na Różaniec o 17.00 a dzieci o 16.30.
13. W każdą niedzielę zapraszamy młodzież  z naszej parafii na mszę św. o 16.00.
14. W TYM TYGODNIU obchodzimy:
W piątek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. W sobotę 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.00; 9.30, 11.00 i 18.00. W dniach od 1 do 8 listopada o 17.00 różaniec wraz z wypominkami. O 18.00 Msza św. oktawalna. W tych dniach każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych
oraz Ojcze nasz i Wierzę, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy już odpuszczone co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek
8 i sobotę 9 listopada.
15. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Zygmunta Sergiel i Bogumiła Górala. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
17. W ramach Nowej Ewangelizacji w Kościele, do której gorąco zachęcał nas św. Papież Jan Paweł II zapraszamy do udziału w katechezach w każdy worek i czwartek o 18.45 w dolnym kościele.. Posłuchajmy teraz świadectwa i zaproszenia…

Ogłoszenia 20.10.2019

1.    Październik w tym roku jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym ogłoszonym przez papieża Franciszka. Taca dzisiejszej niedzieli jest na wsparcie dzielności misyjnej Kościoła na całym świecie.
2.    Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza dzisiaj liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przystępujących do komunii św.
3.    We wtorek 22 w całym Kościele wspomnienie św. Jana Pawła II papieża. Zapraszamy na Mszę św.
o 18.00 ku czci św. Papieża. Będzie możliwość oddania czci przez ucałowanie Relikwii.
4.    Działaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego z udziałem wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
5.    Brat Mariusz i ks. Antoni dzisiaj rozpoczną tygodniowe rekolekcje zakonne. Pamiętajmy o nich
w modlitwie. Prosimy, aby chętni do spowiedzi w tygodniu korzystali z posługi w konfesjonale około pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Za ewentualne niedogodności przepraszamy.
6.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Taca będzie przeznaczona na Świętopietrze, czyli utrzymanie i funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej i wszystkich dzieł przez nią prowadzonych.
7.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
8.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. W kancelarii w niedziele miesiąca października po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
9.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców w każdym wieku chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje u ks. Andrzeja
10.    W tygodniu we wtorek i środę odbyło się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Kolejne spotkanie we wtorek i środę 26 i 27 listopada o 18.45 w dolnym kościele.
11.    W tym tygodniu w sobotę 26 będzie obchodził swoje imieniny ks. Dymitr Szostakowicz FDP, wikariusz w naszej parafii. Zapraszamy na mszę św. w niedzielę 27 o 11.00 po której złożymy my życzenia.
12.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
i polecamy ich Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła.
13.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobro czyniących polecamy z wdzięcznością w każdy poniedziałek podczas mszy św. o 18.00.
14.    W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski w ramach zbiorki ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1869,20 zł. dla wspierania w nauce uzdolnionej młodzieży
15.    Od jutra 21 do czwartku 24 można składać makulaturę do kontenera w Centrum Księdza Orione w Kaliszu, ul. Kościuszki 24. Zebrana makulatura wspiera projekt budowy piekarni dla ubogich
na Madagaskarze. Informacje na plakacie w gablocie.
16.    Są do nabycia Kalendarze Diecezjalne na 2020 rok w cenie 5 zł.
17.    W czwartek 31 października zapraszamy małe dzieci z rodzicami i opiekunami, dzieci samodzielne
i młodzież i całe rodziny do udziału w IV Kaliskim Marszu Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie modlitwą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Asnyka o 16.45 i następnie przemarsz do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy do tego radosnego przeżywania w klimacie chrześcijańskim, gdzie nie będzie żadnych strasznych rzeczy dla ciała i dla duszy, ale tylko piękno i radość we wspólnocie, którą ożywia Duch Święty. Informacje na plakatach.
18.    Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Marka Zielińskiego, Halinę Zimną, Halinę Banach i Janinę Karolak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……..

Publish modules to the "offcanvas" position.