Ogłoszenia 09.06.2019

1.    Dzisiaj w niedzielę przeżywamy obdarowanie darami Ducha Świętego, który chce nas wysyłać
z ewangelią Miłości do sióstr i braci tych najbliższych i tych na krańcach świata. Zrozumiemy to, gdy będziemy odkrywać miłość Boga w Jego Kościele poprzez wspólnotę, Słowo Boże, modlitwę
i sakramenty oraz wszelkie natchnienia Ducha Świętego.
2.    Kolejny wykonany GEST po homilii ze słowami: Chcę wszystkim przebaczać i czynić dobro, niech przekonuje nas do tego.
3.    Trwamy w ufnej modlitwie w intencji ks. Michała Łosa FDP. Niech Łaska Boża płynąca z włączenia go w misję Jezusa Chrystusa umacnia go i obdarzy łaską uzdrowienia. Prosimy o to ufając Woli Boga.
4.    W sobotę 15 czerwca jest organizowana pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium Maryjnego w Charłupi Małej koło Sieradza. Wyjazd o 9.30 spod kościoła. Koszt 15 zł.
5.    Jutro święto NMP Matki Kościoła i jest to uroczystość odpustowa w parafii. Zapraszamy na msze św. o 7.00 i 9.30. O 17.00 zapraszamy na dziękczynny Różaniec ku czci NMP Matki Kościoła. Suma odpustowa o 18.00 zakończona procesją wokół kościoła. Po procesji zapraszamy na agapę do ogrodu przy świetlicy parafialnej. Już teraz dziękujemy serdecznie wszystkim dobroczyńcom za zaangażowanie
6.    W tym tygodniu liturgicznie obchodzimy: we wtorek 11 wspomnienie św. Barnabę Apostoła,
w czwartek 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w sobotę 15 czerwca wspomnienie
bł. Jolanty Księżnej Kaliskiej.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
8.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez śpiewanie litanii.
9.    Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin dzisiaj o 16.00 w salce Radia Maryja.
10.    Dzisiaj w parafii NMP Królowej Polski w Kaliszu na Majkowie zapraszamy na Adorację Jezusa Eucharystycznego z uwielbieniem, które rozpocznie się mszą św. o 17.00.
11.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki
o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych w wspominankach rocznych.
12.    W dzisiejszą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zakończenie okresu Wielkanocnego.
13.    Spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego w poniedziałek 17 czerwca. Serdecznie zapraszamy.
14.    W przyszłą niedzielę o 11.00 zapraszamy dzieci na dziękczynne uroczyste zakończenie roku szkolnego.
15.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
16.    Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00.
17.    Zachęcamy parafian do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Więcej na ten temat powie ks. Andrzej w przyszłą niedzielę i można będzie złożyć do puszek ofiarę na cele Pieszej Pielgrzymki Oriońskiej Biało Żółtej.
18.    Na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy do puszek ofiar 896,7 zł.
19.    Dnia 22 czerwca w sobotę odbędzie się 3 Ogólnopolskie Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Szczegóły u Pana Michała Jeżyka (nr telefonu podany na ogłoszeniu w gablocie) i w kancelarii parafialnej. Wyjazd tylko dla mężczyzn. Koszt 50 zł.
20.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
21.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian
i bliskich: Janinę Antczak, Eleonorę Miszczak, Ewę Wężyk, Ludomierza Czaplińskiego i Józefa Skrzypińskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 02.06.2019

1.    Dzisiaj w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o 16.00 zostanie udzielony w sakrament bierzmowania przez JE ks. biskupa seniora Stanisława Napierałę. Polecajmy te młode osoby, które zostały zaproszone i obdarowane darami Ducha Świętego, aby odkrywały miłość Boga w Jego Kościele poprzez wspólnotę, Słowo Boże, modlitwę i sakramenty.
2.    Jak słyszeliśmy w komentarzu przed Mszą św. w ramach Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii jesteśmy zaproszeni do wykonania kolejnego, opisanego w 9 Liście do Parafian, który dotarł już do wielu naszych mieszkań i 9 czerwca w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego będziemy zaproszeni do wykonania kolejnego GESTU po homilii - osoby stojące obok siebie podadzą sobie rękę mówiąc: Chcę wszystkim przebaczać i czynić dobro.
3.    Radujemy się z przyjęcia święceń kapłańskich Michała Łosa, który odbywa praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Niech Łaska Boża płynąca z włączenia go w misję Jezusa Chrystusa umacnia go
i obdarzy łaską uzdrowienia. Prosimy o to ufając Woli Boga.
4.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez śpiewanie litanii.
5.    Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin w przyszłą niedzielę o 16.00 w salce Radia Maryja.
6.    W przyszłą niedzielę w parafii matki Teresy z Kalkuty zapraszamy na Adorację Jezusa Eucharystycznego z uwielbieniem, które rozpocznie się mszą św. o 17.00.
7.    W tym tygodniu liturgicznie uczcimy: jurto 3 czerwca męczenników św. Karola Lwangi
i Towarzyszy zaś w sobotę 8 czerwca św. Jadwigę królową.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
9.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych
w wspominankach rocznych.
10.    W tym tygodniu z racji pierwszego piątku miesiąca do chorych w domach księża z posługą sakramentalną udadzą się od 8.30 lub według indywidualnych ustaleń.
11.    W pierwszy czwartek w sanktuarium św. Józefa comiesięczna msza św. z modlitwa w intencji rodzin i ochrony życia poczętego.
12.    W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zakończenie okresu Wielkanocnego
13.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i inne oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
14.    Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00
15.    Dzisiaj z okazji Dnia Wdzięczności można złożyć do puszek ofiarę na budowę i dokończenie inwestycji w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
16.    Na cele remontowo - inwestycyjne w naszej parafii można będzie złożyć ofiarę do puszek w niedzielę 16 czerwca.
17.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
18.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian
i bliskich: Teresę Suską, Kazimierę Dachemską i Danutę Przybylak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 26.05.2019

1.    Jak słyszeliśmy w komentarzu przed Mszą św. w ramach Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii jesteśmy zaproszeni do wykonania kolejnego, opisanego w 9 Liście do Parafian i 9 czerwca w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego będziemy zaproszeni  do wykonania kolejnego GESTU po kazaniu - osoby  stojące obok siebie podadzą  sobie  rękę mówiąc: Chcę wszystkim przebaczać i czynić dobro.
2.    W dzisiejszą Niedzielę w Dzień Matki o 10.30 uroczystość I Komunii świętej przeżywały dzieci ze SP 18. Módlmy się o umiłowanie obecności Jezusa w ich życiu, oraz w intencji rodziców i bliskich o świadectwo wiary i miłości do Boga. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie Boga Ojca-Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego - który oddał życie za nasze zbawienie, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia. Również dzisiaj o 16.00 Komunia św. Rocznicowa dzieci ze szkoły podstawowej nr 7, 14 i 18.
3.    W przyszłą niedzielę o 16.00 bierzmowanie w naszej parafii. Sakramentu dzieli biskup ordynariusz senior Stanisław Napierała.
4.    W tym tygodniu liturgicznie uczcimy: w środę 29 maja św. Urszulę Ledóchowską, w piątek 31 Nawiedzenie NMP zaś w sobotę 1 czerwca św. Justyna. Będzie to również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wspierajmy i chrońmy dzieci modlitwą i dobrym przykładem życia.
5.    W tym tygodniu zapraszamy do modlitwy o urodzaje - poniedziałek, wtorek i środa.
6.    Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30. Zaś od soboty 1 czerwca będziemy odmawiać Litanię do Serca Jezusowego po Mszy św. o 18.00.
7.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i inne oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
9.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
10.    W zakrystii i w kancelarii można nabywać płytę muzyczną pod tytułem PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. Cena płyty 25 zł. A dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci ze świetlicy WAKACJE Z BOGIEM.
11.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
12.    W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Wdzięczności można będzie złożyć do puszek ofiarę na budowę i dokończenie inwestycji w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Jadwigę Mielczarek, Zofię Frankowską, Danutę Ołtarzewską, Natalię Chlasta, Marię Marciniak i Stefanię Sergiel. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 19.05.2019

1.    Z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich biskupa ordynariusza naszej diecezji zachęcamy do modlitwy w jego intencji. O 12.30 ks. biskup odprawi w katedrze kaliskiej uroczystą mszę św. dziękczynną na którą serdecznie zaprasza.
2.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W przyszłą niedzielę, 26 maja w naszej parafii odbędzie się kolejna Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o 10.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej 18. W związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 24 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 18. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
3.    Ze względu na dzieci, które przeżywają Biały Tydzień z okazji Pierwszej Komunii świętej Nabożeństwa Majowe będą odbywały się o godz. 17.30, a w niedziele o 17.00.
4.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę, 26 maja o 16.00.
5.    W tym tygodniu w piątek, 24 maja wspominać będziemy w liturgii NMP Wspomożycielkę Wiernych. W sobotę, 25 maja swoje imieniny będzie obchodził ks. Grzegorz Szmyt. Czcigodnego Solenizanta otoczymy modlitwą w sobotę podczas Mszy św. o 18.00 zaś po niej złożymy życzenia. W przyszłą niedzielę, 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
7.    Tradycyjnie w 3 niedzielę miesiąca, czyli dzisiaj,  Ojcowie Jezuici przy ul. Stawiszyńskiej 2 zapraszają pary żyjące w związkach niesakramentalnych na Mszę św. o 16.00.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki. Zachęcamy również do czytania ogłoszeń w Internecie i w gablotach.
9.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
10.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 10.00.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Janinę Grzesiak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 12.05.2019

1.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W niedziele 12, 19 i 26 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym informujemy, że nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 17 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 14. Rodziców i chrzestnych prosimy
o spowiedź kilka dni wcześniej.
2.    Ze względu na dzieci, które przeżywają Biały Tydzień z okazji Pierwszej Komunii świętej Nabożeństwa Majowe będą odbywały się o godz. 17.30, a w niedziele o 17.00.
3.    W tym tygodniu jutro 13 maja po mszy św. o 18.00 odbędzie się procesja wokół kościoła ku czci Matki Bożej Fatimskiej, we wtorek 14 maja uczcimy św. Macieja Apostoła, w czwartek św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika patrona Polski. W tym dniu również z racji 15 rocznicy kanonizacji św. Alojzego Orione będziemy obchodzić uroczystość ku jego czci. Z tej okazji w Centrum Księdza Orione w Kaliszu przy ul. Kościuszki 24 o 11.00 ks. Biskup Ordynariusz Edward Janiak będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. a po niej można będzie zobaczyć  przedstawienie o ks. Orione. W naszym kościele będzie uroczysta msza św. o 18.00 a po niej zapraszamy na wspólną kawę ks. Orione i ciastko do ogrodu przy świetlicy.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Kościoła.
5.    Rocznica Pierwszej Komunii św. dla wszystkich dzieci z naszej parafii w niedzielę, 26 maja o 16.00.
6.    Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzinami i opiekunami na mszę św. o 16.00 w salce Radia Maryja oraz na comiesięczną adorację Jezusa Eucharystycznego w N. Sakramencie z uwielbieniem po mszy św. o 18.00.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, w którym możemy przeczytać o projektach pomocy ludziom w duchu św. Alojzego Orione, prowadzonych przez Zgromadzenie Orionistów w Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki 24, nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła, a także Przewodnik Katolicki. Zachęcamy również do czytania ogłoszeń w Internecie i w gablotach.
8.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
9.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00.
10.    W każdy poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
11.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Stefanię Wysocką, Krystynę Kęsicką, Włodzimierza Mazurowskiego, Kazimierę Łabacz i Danutę Janczak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Publish modules to the "offcanvs" position.