Ogłoszenia 13.10.2019

1.    Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski – ku czci św. Jana Pawła II pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Z tej okazji dzisiaj przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia jako wsparcie kształcenia zdolnej ubogiej młodzieży. Jest to tworzenie żywego pomnika Jana Pawła II.
2.    Również dzisiaj Dzień fatimski. O 17.00 Różaniec Fatimski, zaś po mszy św. o 18.00 procesja wokół kościoła
3.    Za tydzień Niedziela Misyjna. Można będzie złożyć ofiarę do puszki na cele misyjne Kościoła.
4.    Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30, a codziennie wszystkich na 17.00. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
5.    W ramach duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii zapraszamy na mszę św. o 16.00. Jest to również msza św. dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
6.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 16.00 w dolnym kościele osoby
z niepełnosprawnością i ich rodziny.
7.    Wyjątkowo w październiku zapraszamy w trzecią niedzielę miesiąca po mszy św. wieczornej
do adoracyjnego uwielbienia Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
8.    Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli zapraszamy na Mszę św. o 18.00 osoby, które w ostatnim czasie pożegnały bliską im osobę. Po mszy św. zapraszamy do modlitwy o miłość, uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
9.    Jutro 14 października w naszej parafii w łączności z diecezją kaliską Apostolat Maryjny zaprasza na modlitwę różańcową w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodzin.
10.    Jutro przypada dzień Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców. Módlmy się również za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00, a wcześniej o 17.00 na spotkanie przy kawie i herbacie w jadalni domu zakonnego.
11.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
•    15 jutro w poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa;
•    16 we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
•    17 w środę – wspomnienie męczennika św. Ignacego Antiocheńskiego;
•    18 w czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty. Będziemy;
•    20 w sobotę - wspomnienie św. Jana Kantego.
12.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Matki Kościoła.
13.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
14.    We wtorek SP 4 i 7 oraz środę SP14 i 18 o 18.45 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci do I komunii
15.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Również od tej niedzieli po każdej mszy św. w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
16.    Pojawił się pomysł powstania Męskiej Róży Różańcowej w naszej Parafii. Do tego potrzeba 20 mężczyzn, których zapraszamy, aby zapisywali się u ks. Kazimierza lub w kancelarii parafialnej.
17.    W sobotę 19 października zapraszamy do Poznania na Ogólnopolskie Spotkanie mężczyzn Wojownicy Maryi. Zapisy u pana Michała Jeżyka. Tel 606-831-433. Informacje na plakacie.
18.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
19.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
20.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Eugenię Szuwała, Irenę Musiał, Józefę Kucharską, Jana Danielewicz, Ryszarda Cichorek, Wandę Gardzińską i Zofię Scieszek. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 06.10.2019

1.    W ramach III Roku Odnowy i Ewangelizacji Parafii uczestniczyliśmy w kolejnym Geście Liturgicznym. Prosimy o modlitwę z wdzięcznością w intencji Posłańców, którzy dotarli do wielu naszych rodzin dali świadectwo, że zależy im na niesieniu Dobrej Nowiny Mieszkańcom naszej Parafii. Módlmy się też o nowych Posłańców.
2.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30
a codziennie wszystkich i młodzież przed bierzmowaniem na 17.00. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji misyjności Kościoła w Polsce i na całym świecie.
3.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”
i można będzie złożyć do puszek ofiarę na Papieski Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej  młodzieży. Jest to ciągłe budowanie żywego pomnika Jana Pawła II. Będzie to również październikowy Dzień Fatimski. Apostolat Maryjny w naszej parafii poprowadzi modlitwę różańcową ze śpiewami i krótkimi rozważaniami. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.
4.    W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym codziennie oprócz niedziel do rozpoczęcia nabożeństwa Różańcowego czyli do 17.00.
5.    Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek, 15 października dla SP 4 i 7, a w środę, 16 października dla SP 14 i 18 o 18.45 w dolnym kościele.
6.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na 16.00 osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny na mszę św.
7.    Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca
20 października po mszy św. o 18.00. Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i w intencjo rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie w poniedziałek 14 października o 18.00.
8.    W TYM TYGODNIU w Liturgii obchodzimy:
•    7 jutro wspomnienie i Matki Bożej Różańcowej;
•    10 w czwartek wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej;
9.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
10.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Również od przyszłej niedzieli
13 października po każdej mszy św. w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
11.    Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca zachęcamy do złożenia ofiar do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii. Jest to związane z tym, że jako parafia zakonna jesteśmy zobowiązani do składania opłat na funkcjonowanie biskupiej kurii diecezjalnej w Kaliszu i zakonnej kurii prowincjalnej w Warszawie. Praktycznie na pokrycie tych opłat przeznaczone są tace z dwóch pierwszych niedziel.
12.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Henryka Augustyniaka, i Zofię Jamroziak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
14.    Teraz wysłuchajmy zaproszenia do chwili adoracji Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji Fatimskiej. Prosimy bardzo…

Ogłoszenia 29.09.2019

1.    W ramach III Roku Odnowy i Ewangelizacji Parafii przed mszą św. słyszeliśmy wprowadzenie do kolejnego Gestu zaproponowanego w 10 Liście do Parafian, który już dociera do naszych mieszkań. Prosimy o modlitwę w intencji Posłańców i o nowych Posłańców, którzy zaniosą Dobrą Zachętę do Parafian.
2.    W tym tygodniu we wtorek rozpoczniemy miesiąc październik, podczas którego zapraszamy
na nabożeństwa różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30 i dorosłych oraz młodzież, zwłaszcza przed bierzmowaniem codziennie o 17.00. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci
o 16.30, która będzie zakończona nabożeństwem różańcowym. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od 16.00.
3.    W przyszłą niedzielę 6 X rozpocznie się Spotkanie biskupów, które będzie trwało do 27 października. Hierarchowie będą prowadzić obrady na temat: „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i dla ekologii integralnej”. Prośmy gorąco Pana przez wstawiennictwo Matki Kościoła w intencji jego Ciała, którym jest Kościół.
4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: Różaniec
o 17.00 i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi Panny o 18.00. W pierwszy piątek księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych według ustaleń.
5.    W TYM TYGODNIU liturgicznie wspominamy:
•    Jutro 30 września wspomnienie św. Hieronima,
•    1 października we wtorek św. Teresę od Dzieciatka Jezus,
•    2 w środę świętych Aniołów Stróżów,
•    4 w piątek św. Franciszka,
•    5 w sobotę św. Faustynę Kowalską.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
7.    Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie od poniedziałku do soboty od. 7.45 do 17.45.
8.    W przyszłą niedzielę miesięczna taca na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii.
9.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobrodziejów parafii i domu zakonnego polecamy w każdy poniedziałek
na Mszy św. o 18.00.
10.    Od poniedziałku 7 października będziemy przyjmować na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w kancelarii w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia.
11.    (o 11.00) Informujemy zainteresowanych rodziców i opiekunów z dziećmi, że w sobotę 19 lub 26 października w naszej parafii odbędzie się casting do musicalu KRÓL LEW. Zainteresowane dzieci zapraszamy, aby nauczyły się i zaprezentowały dowolną piosenkę i krótki wierszyk. Informacji udziela pani Marta po mszy św. przed kościołem.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Aleksandra Drews, Urszulę Adamus, Wiesławę Przerańską, Tadeusza Chrzanowskiego i Monikę Schmidt. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 22.09.2019

1.    W ramach III Roku Odnowy i Ewangelizacji Parafii przez dwie niedziele słyszymy wprowadzenie do kolejnego Gestu zaproponowanego w kolejnym Liście do Parafian, który już dociera do naszych mieszkań. Prosimy o modlitwę w intencji Posłańców
 i o nowych Posłańców, którzy zaniosą Dobrą Zachętę do Parafian.
2.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św.
3.    W TYM TYGODNIU:
•    23 jutro wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny,
•    24 we wtorek obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego, który jest matką wszystkich kościołów w diecezji,
•    27 w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
•    28 w sobotę wspomnienie św. Wacława męczennika.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
5.    Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.45 do 17.45.
6.    Modlitwy w tygodniu w naszym kościele:
Poniedziałek 17.45 za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie;
Wtorek 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych; Środa 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
Czwartek 17.45  o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju
od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych
7.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobrodziejów parafii i domu zakonnego polecamy w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00
8.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Annę Adamiak, Krystynę Jackowską, Mariannę Błasiak, Karola Topko, Jerzego Blewońskiego i Wiesława Bąkowskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 15.09.2019

1.    Dzisiaj na mszy św. o 12.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie III Roku w Programie Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem Posłańców.
2.    Św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży stawia nam pytanie: czy jesteśmy zainteresowani, pociągnięci do gorliwości życia i miłości do Boga i do człowieka?
W środę 18 o 18.00 zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej
z naszej parafii.
3.    Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do Pierwszej Komunii i bierzmowania. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek, 17 września dla SP 4 i 7, a w środę, 18 września dla SP 14 i 18 o 18.45 w dolnym kościele.
4.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
5.    W TYM TYGODNIU liturgicznie będziemy obchodzić:
•    Jutro w poniedziałek 16 wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;
•    18 w środę święto św. Stanisława Kostki;
•    20 w piątek wspomnienie świętych męczenników z Azji Andrzeja Kim Taconga, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
•    21 w sobotę święto św. Mateusza Apostoła;
Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
6.    W sobotę o 10.00 zapraszamy ministrantów i chętnych chłopców do służby przy ołtarzu
na zbiórkę. Również o 10.00 jest zbiórka i próba scholii.
7.    Radio Maryja organizuje pielgrzymkę szlakiem Miłosierdzia w sobotę, 21 września 2019. Koszt 45 zł.  Zapisy w biurze Radia Maryja.
8.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
9.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Zdzisławę Pelczarską, Barbarę Jakubek, Elżbietę Torbus, Zbigniewa Cieślaka, Elżbietę Zawołowicz i Ryszarda Durzyńskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek…

Publish modules to the "offcanvas" position.