Ruch Czystych Serc

Jak to jest z tą ewolucją?

"Jak dotąd, nie znaleziono nic, co można byłoby w sposób wiarygodny uznać za gatuenk przejściowy do człowieka (dr R. Leakey) czytaj dalej: Jak to jest z tą ewolucją? Miłujcie się! Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny 5(2014)s. 23

Miłosierdzie Boże uratowało moją wnuczkę

Powiedziałam do kapłana: "W maju kończę 11.duchową adopcję dziecka poczętego, a nie mogę uprosić łaski dla swojej córki i poczętego w jej łonie dziecka, aby mogło urodzić się żywe...

Czytaj dalej: Miłosierdzie Boże uratowało moją wnuczkę, Miłujcie się! Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny 5(2014)s. 33

"Ona będzie zdrowa" - ufaj Bogu wbrew nadziei

Gdyby ktoś powiedział mi kilka miesięcy temu, że można dziękować za cierpienie i w największym smutku chwalić Boga za Jego wspaniały plan dla naszego życia, pomyślałabym, że to niemożliwe, a już na pewno nie dla nas, zwykłych ludzi.

Nasza historia zaczęła się 9 kwietnia tego roku, kiedy nasz 2,5-letnia córeczka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Od urodzenia była zdrowym dzieckiem, prawie nie chorowała, więc tym bardziej był to dla nasz szok. Mieliśmy jednak nadzieję, że to nic poważnego, że zaraz wyjdziemy ze szpitala do domu, że to tylko jakiś chwilowy kryzys. Okazało się jednak, że to dopiero początek naszej trudnej drogi...

Czytaj dale jw: Ona będzie zdrowa - ufaj Bogu wbrew nadziei, Miłujcie się! Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny 5(2014)s. 47

Muzułmanin wpadł w furię wyciągnął miecz i jednym pociągnięciem poderżnął Marii gardło. Potem żona i matka pomogły mu zawinąć ciało w prześcieradło i ...

Czytaj dalej w:Mała Arabka, Miłujcie się! Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny 1(2014)s. 3

Dramatyczna walka na życie i śmierci rozgrywa się codziennie w sercu każdego z nas. Jej wynik ostatecznie zależy tylko i wyłącznie od naszej woli: albo zdecydowanie odrzucimy wszelki grzech i wybierzemy Boga, albo...

Dlaczego miałbym pójść za Bogiem?, Nie będziesz miał bogów innych, Miłujcie się! Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny 1(2014)s. 14

Zdarzył się cud i moja córeczka...., Moc nowenny pompejańskiej, w: Miłujcie się! Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny 1(2014)s. 18

Nigdy nie myślałem, że moje życie tak się potoczy...; O Jezusie, który zaskakuje, Miłujcie się! Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny 1(2014)s. 42

 

 

 

„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą!” (Mt 5,8)

 

Ruch Czystych Serc (RCS) – szkoła miłości i klinika czystych serc

Tylko Jezus mówi całą prawdę o seksie i miłości. On powołał nas do istnienia, abyśmy tu na ziemi dojrzewali do miłości, bo pełnia szczęścia to kochać i być kochanym miłością niezniszczalną.

W Bożych planach tylko w małżeństwie seks może wyrażać bezinteresowny i wzajemny dar z całego duchowo-cielesnego bogactwa męża i żony, w Jezusie Chrystusie na zawsze.

Chcemy tylko prawdziwej miłości, niezależnie od tego, do jakiego stanu powołuje nas Pan, dlatego zawierzamy się Temu, który nas stworzył – Jedynemu Ekspertowi – Jezusowi Chrystusowi, prosząc, aby to On uczył nas, jak kochać, i by leczył zranione serca.

Zachowanie czystości przedmałżeńskiej i wolność od wszelkich nałogów, a przede wszystkim pielęgnowanie relacji z Jezusem, poprzez m.in. codzienną modlitwę i życie sakramentalne (częstą Eucharystię i regularną spowiedź św.), oraz podjęcie konkretnej pracy nad sobą – to sprawdzona drogą do prawdziwej – bo czystej – miłości.

Takie oddanie się Jezusowi stało się dla wielu z nas początkiem drogi wyjścia z nieuporządkowania w sferze seksualnej, a także z uzależnień od nikotyny, alkoholu czy narkotyków. Jezus czeka 24 h na dobę w sakramencie pojednania, by przebaczyć wszystkie grzechy i przywrócić czystość serca tym, którzy ufają w Jego nieskończone miłosierdzie. Nie ma przypadków beznadziejnych, ponieważ On uzdrawia z największych ran, podnosi z największych upadków i rozwiązuje najtrudniejsze sytuacje.

Dla Jezusa nie ma sytuacji bez wyjścia! On może uleczyć nawet najbardziej poranione serce!

Ruch Czystych Serc

Sam początek Ruchu Czystych Serc (RCS) widać już w latach 90-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych, gdzie powstało wiele tzw. Ruchów młodzieżowych promujących zachowanie wstrzemięźliwości płciowej aż do ślubu. Była to odpowiedź młodych na szerzącą się w latach 60-tych w Ameryce swobodę seksualną. Była to swego rodzaju „moda na czystość”!

W 1999 r. w Nashville pastor Kościoła Baptystów przygotował grupę ok. 60 chłopców i dziewcząt do złożenia przysięgi zachowania czystości aż do ślubu. To dało początek ruchowi o nazwie Prawdziwa Miłość Czeka.

Trzy lata później w stanie Arizona ewangelicki pastor zainicjował Ruch o nazwie Stowarzyszenie Srebrnej Obrączki – otwarty na osoby z innych wyznań.

A w r. 1997 w Denver ksiądz katolicki założył Ruch promujący czystość o nazwie Czysty z Wyboru. Te inicjatywy spotkały się w ogromnym odzewem ze strony młodych. Duży wpływ miały tu także katechezy, teraz już bł. Jana Pawła II o teologii ciała i płci. Program Ruchów był masowo przyjmowany i modyfikowany w wielu państwach. Młodzi bardzo pragnęli i pragną pięknych więzi pomiędzy chłopcem i dziewczyną. Chcą by stawiać im wysokie wymagania i stąd tak wielkie było poparcie z ich strony od początku dla tych inicjatyw. 

Pierwsze przyrzeczenie, które składali wobec rodziców, krewnych, przyjaciół brzmiało: „Wierząc, że prawdziwa miłość czeka, zobowiązuję się wobec Boga, wobec samego/samej siebie, wobec swojej rodziny, przyjaciół, wobec swego przyszłego współmałżonka i wobec swoich przyszłych dzieci, nie mieć kontaktów seksualnych aż do ślubu”.

Takie przyrzeczenia lub podobne składała i składa młodzież amerykańska.

Ruchy promujące wstrzemięźliwość seksualną błyskawicznie rozprzestrzeniły się na inne raje, np. Uganda (1994 r), gdzie spadek zachorowalności na AIDS spadł w ciągu 12 lat aż o 24% 1995 r. – w Buenos Aires 200.000 młodych z 13 państw podpisało zobowiązanie do czystości. 2004 r. – w Grecji 460.000 z 20 państw. Ruch ten objął w zasadzie również całą Europę. W Polsce Ruch zainicjowało pismo „Miłujcie się” wydawane od 1975 r. przez Towarzystwo Chrystusowe. Założyciele pisma był ks. Tadeusz Myszczyński, który pragnął rozpowszechniać ideę „ABC społecznej Krucjaty Miłości” zainicjowaną w 1967 przez Sł. Bożego kard Wyszyńskiego. Ideę tę podjął na łamach „Miłujcie się” już w 1994 r. ks. Mieczysław Piotrowski kolejny redaktor czasopisma.

W numerze 9-10 z 1995 została sformułowana przez redakcję „Modlitwa oddania się Jezusowi” w której składano ślubowanie powstrzymywania się od współżycia płciowego aż do ślubu. Podane zostały warunki jej odmówienia. Ta modlitwa przekształciła się w obecną formułę „Modlitwy zawierzenia”.

Określenie RCS po raz pierwszy użyte zostało w numerze 2 „Miłujcie się” z 2002 r. Obecnie w RCS funkcjonuje także RCS Małżeństw i Ruch Wiernych Serc (dla małżonków opuszczonych przez współmałżonka, a chcących dochować wierności przysiędze małżeńskiej).

W Kaliszu spotkania Ruchu Czystych Serc i młodych sympatyzujących z nim odbywają się w II i IV czwartek miesiąca o godz. 16.30 w domu Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi przy ul. Grodzkiej 9.

Na spotkania zapraszamy młodych w wieku 16-30 lat. Ważne jest tutaj, aby zaznaczyć że ideą RCS jest zachowanie czystości przedmałżeńskiej, które rozpoczyna się od walki o zachowanie CZYSTOŚCI SERCA. Bywa tak w życiu młodych, że zmagają się z różnymi problemami dotyczącymi płciowości, seksualności, a także grzechów nieczystych. Również dla takich osób, bo wszyscy w każdej chwili możemy odzyskać czystość serc, są te spotkania. Jest ten ruch.

Zapraszamy do kontaktu drogą meilową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; do zainteresowania się stroną RCS: www.rcs.org.pl oraz czytania i prenumerowania „Miłujcie się”. 

Kalisz                                                                                                                                                                     s. Małgorzata Depka ZSNM