Ogłoszenia 22.05.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej razem z dziećmi przeżywającymi Biały Tydzień codzienne o 17.30, a w niedziele o 17.15.
3.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci.
4.    Za tydzień 29 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się Pierwsza Komunia św. dzieci ze SP 4 podczas mszy św. o 10.30. nie będzie mszy św. o 11.00.
5.    W piątek 27 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
6.    Za tydzień w niedzielę 29 maja o 16.00 Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z SP 4, 7, 14 i 18.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę 28 maja o 9.00.
7.    Od jutra czyli w poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
8.    W liturgii we wtorek 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, a w czwartek 26 maja wspomnienie św. Filipa Neri.
9.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej i Matki Jezusa i św. Józefa.
10.    W czwartek 26 Dzień Matki i szczególnie z wdzięcznością uczcimy nasze Mamy prosząc razem w z Maryją Matką Bożą o potrzebne łaski na ziemi i życie wieczne dla zmarłych.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec matki Kościoła.
12.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00 a zbiórka ministrantów o 10.30.
13.    Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.30 w górnym kościele.
14.    Do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w dniach 3 - 12 lipca w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
15.    Prosimy czytać informacje na wywieszonych plakatach i w Internecie - parafialny Facebook i strona internetowa parafii.
16.    Dziękujemy panom razem z ks. Damianem i bratem Pawłem za sprawne załadownie ławek i rozładowanie materiałów remontowych do dolnego kościoła.
17.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Szczególnie dziękujemy naszej Parafiance za złożenie ofiary w wysokości 70 tysięcy złotych na całkowite zapłacenie ławek, a także 30 tysięcy na zakup nowej posadzki w dolnym kościele. Aktualnie trwa malowanie w dolnym kościele. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
18.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Ewę Grabowską, Stefanię Kaczmarek i Stanisławę Mikołajczyk. Otaczamy ich modlitwą, a przezywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 15.05.2022

1.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej razem z dziećmi przeżywającymi Biały Tydzień codzienne o 17.30, a w niedziele o 17.15.
2.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W kolejne niedziele 22 i 29 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. i nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
3.    W piątek, 20 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 18. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
4.    Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca dzisiaj zapraszamy do modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie na duszy i ciele przed NS po mszy św. o 18.00.
5.    W liturgii jutro, 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli. Patrona Polski.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy
i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej i Matki Jezusa
i św. Józefa.
7.    Prosimy czytać informacje na wywieszonych plakatach i w Internecie - parafialny Facebook i strona internetowa parafii.
8.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00 a zbiórka ministrantów o 10.30.
9.    Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.30 w górnym kościele.
10.    Do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem
w dniach 3 - 12 lipca w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
11.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Szczególnie dziękujemy naszej Parafiance za złożenie ofiary w wysokości 70 tysięcy złotych na całkowite zapłacenie ławek, a także 30 tysięcy na zakup nowej posadzki
w dolnym kościele. Aktualnie trwa malowanie w dolnym kościele. Informacja
o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
12.    Dziękujemy wielu panom razem z ks. Damianem i bratem Pawłem za sprawne przeniesienie 10 i pół tony posadzki do dolnego kościoła.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Narcyza Woldańskiego i Krystynę Bartczak. Otaczamy ich modlitwą, a przezywającym żałobę składamy wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 08.05.2022

1.    Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o powołania
do kapłaństwa i życia zakonnego oraz pracy ewangelizacyjnej na misjach. Z tej okazji jutro
w poniedziałek 9 maja o 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież i wszystkich chętnych na Wieczór z Jezusem, który poprowadzi ks. Mateusz Antoniak FDP, nasz współbrat orionista, który zajmuje się powołaniami do służby Bożej w Kościele.
2.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty
do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W kolejne niedziele 15, 22 i 29 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. i nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek 13 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 14. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
3.    Ze względu na dzieci, które przeżywają Biały Tydzień z okazji Pierwszej Komunii świętej Nabożeństwa Majowe będą odbywały się o godz. 17.30, a w niedziele o 17.15.
4.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy po mszy św. o 18.00 do adoracji NS i uwielbienia.
A za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy do modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie na duszy i ciele przed NS po mszy św. o 18.00.
5.    Również dzisiaj o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
6.    W liturgii jutro 9 maja przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski.
W modlitwie pamiętajmy o pierwszym biskupie kaliskim Stanisławie Napierale. W piątek 13 przypada dzień fatimski. Po mszy św. wieczornej odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
14 maja w sobotę święto św. Macieja Apostoła.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej i Matki Jezusa i św. Józefa.
8.    Zachęcamy do czytania prasy, komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
9.    W łączności z diecezją kaliską Apostolat Maryjny zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny w dniu
14 maja o 17.00 przed nabożeństwem majowym.
10.    Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. niedzielnych
o 9.30 w górnym kościele.
11.    Zapraszamy na spotkania scholii w sobotę o 10.00 i spotkanie ministrantów o 10.30.
12.    Do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w dniach 3 - 12 lipca
w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
13.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Szczególnie dziękujemy naszej Parafiance za złożenie ofiary w wysokości 70 tysięcy złotych na całkowite zapłacenie ławek, a także 30 tysięcy na zakup nowej posadzki w dolnym kościele. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Serdecznie dziękujemy.
14.    Dziękujemy ks. Damianowi i świeckim współpracownikom za sprawne zdemontowanie Bożego Grobu.
15.    Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w sobotę, 14 maja wyjazd o 7.30. Zapisy w biurze Radia Maryja od wtorku do czwartku 17.30-18.00. Koszt 30 zł.
Tel. 536 612 699
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Józefę Bednarek, Jacka Piskozuba, Zofię Krzywda i Leona Biczyńskiego. Pomódlmy się za nich oraz ich rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

Ogłoszenia 01.05.2022

1.    Trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi na moc Słowa Bożego, które może stać się drogą i życiem chrześcijanina. Słowo Boże jest źródłem odnowy i ewangelizacji naszej wspólnoty parafialnej. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2009 roku przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Kościele Katolickim.
2.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny. Życzymy naszym Parafianom i Przyjaciołom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem Miłosiernym i Jego Matką Bogarodzicą Dziewicą Maryją.
3.    Zapraszamy do wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej na cześć Matki Bożej Maryi podczas nabożeństw majowych codziennie o 17.30, a w każdą niedzielę i 3 maja o 17.15.
4.    W niedziele 8, 15, 22 i 29 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 6 maja o 15.00 – pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 7. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej. W Białym Tygodniu do piątku dzieci pierwszokomunijne wspólnie uczestniczą w nabożeństwach majowych o 17.30.
5.    Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do uczestnictwa we mszach św. niedzielnych w dolnym kościele o 9.15.
6.    W tym tygodniu przypadają liturgiczne uroczystości: jutro 2 maja wspomnienie św. Atanazego bpa i DK, 3 maja NMP Królowej Polski, w środę, 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika , patrona strażaków, w piątek, 6 maja wspomnienie świętych apostołów Filipa i Jakuba. We wtorek 3 maja msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Majowe o 17.15
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i polecamy Bożej Opatrzności.
8.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się jak zwykle. Dzieci zapraszamy do spowiedzi z okazji pierwszego piątku miesiąca o 16.00 i o 16.30 msza św.
9.    W pierwszy czwartek modlitwa o powołania i również w sanktuarium św. Józefa w intencji obrony życia. Transmisja w TV TRWAM o 18.00.
10.    Zapraszamy na spotkania scholii w sobotę o 10.00 i spotkanie ministrantów o 10.30.
11.    Od dzisiaj do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w dniach 3 - 12 lipca w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
12.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
13.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Szczególnie dziękujemy naszej Parafiance za złożenie ofiary w wysokości 70 tysięcy złotych na całkowite zapłacenie ławek, a także 30 tysięcy na nową posadzkę w dolnym kościele. Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można przed kościołem złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Serdecznie dziękujemy. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie diecezji.
14.    Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w sobotę, 14 maja wyjazd o godz. 7.30. Zapisy w biurze Radia Maryja od wtorku do czwartku 17.30-18.00. Koszt 30 zł. Tel. 536 612 699
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Irenę Skowrońska, Barbarę Tupała, Józefa Janiaka i Iwonę Skotowską. Pomódlmy się za nich oraz rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

Ogłoszenia 24.04.2022

1.    Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez św. Jana Pawła II. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny - Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Miłosierdzie miedzy ludźmi jest owocem doświadczania mocy Słowa i Sakramentów, które Odnawiają nas i Ewangelizują, czyli uczą nas i czynią siostrami i braćmi w Kościele - Ciele Chrystusa, a jego częścią jest  nasza wspólnota parafialna.
2.    Zapraszamy na 15.00 do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego.
3.    W to Święto Miłosierdzia, trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny. Życzymy naszym Parafianom i Przyjaciołom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem Miłosiernym.
4.    Święto Miłosierdzia Bożego Święto Caritas – Dzień Dobra Rozpoczynamy 78. Tydzień Miłosierdzia.
5.    Jutro będziemy przeżywać Dzień świętości życia kapłańskiego. Zapraszamy do modlitwy w katedrze msza św. o 12.00.
6.    W poniedziałek 25 kwietnia w liturgii obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. We wtorek 26 kwietnia będzie przeniesiona ze względu na oktawę wielkanocną uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski, w piątek 29 wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny. Również 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia oraz polecamy Bożej Opatrzności.
8.    Za tydzień w niedzielę 1 maja zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.15.
9.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku oraz w gablocie przy kościele.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    W przyszłą niedzielę można będzie przed kościołem złożyć ofiarę do puszek na inwestycję nowych ławek w dolnym kościele. A taca przeznaczona będzie na utrzymanie diecezji.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Damiana Janczaka, Monikę Schlesinger, Bronisławę Marchwacką, Jana Mikołajczyka, Teresę Janczak, Iwonę Pietuszko, Sabinę Duczmalewską, Annę Dąbrowską i Natalię Fokt. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…