Ogłoszenia 07.08.2022

1.    W sierpniu jesteśmy zaproszeni do abstynencji od napojów alkoholowych w intencji wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
2.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie, o doświadczenie Bożej Miłości
i nawrócenie Rosji o co prosiła Matka Boża w Fatimie w roku 1917 oraz o zachowanie świata od wojny.
3.    W czasie wakacji dbajmy o codzienne spotkanie z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa. Udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy w modlitwie
o wszystkich przebywających na wakacjach. Dziękujemy za wszelkie pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
4.    We wtorek 9 sierpnia po Mszy św. o 6.00 wyrusza nasza Oriońska biało-żółta grupa pielgrzymkowa w ramach 385 Kaliskiej i 31 „Wszystko zaczyna się w rodzinie”. W dniach od 9-18 sierpnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy prowadzonej przez Orioński Ruch Świecki za naszych  pielgrzymów. Dziękujemy również za wsparcie materialne naszej grupy pielgrzymkowej podczas kwesty przeprowadzonej 31 lipca. Zebraliśmy 1800 zł.
5.    Dziś do mszy wieczornej można składać do specjalnie oznakowanych puszek intencje, w których podczas drogi będą się modlić pielgrzymi i zaniosą je do tronu Maryi na Jasnej Górze, by kolejna pielgrzymka przyniosła jak największe owoce w zżyciu osobistym i dla dobra Kościoła Kaliskiego
6.    Istnieje możliwość duchowego włączenia się w pielgrzymkę, do Grupy Złotej, której spotkania odbywać się będą od 9 do 18 sierpnia, o godz. 20.30 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.
7.    Msze święte niedzielne w sierpniu i 15 sierpnia są odprawiane o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
8.    W sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00.
W czwartek kancelaria nieczynna.
9.    W tym tygodniu patronować nam będą: jutro św. Dominik, we wtorek 9 św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein, 10 w środę św. Wawrzyniec diakon i męczennik, w czwartek 11 św. Klara.
10.    w sobotę 13 o 17.00 różaniec fatimski i o 18.00 msza św. zakończona procesją wokół kościoła.
11.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
12.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami
i złożyć ofiarę określoną ceną lub dobrowolną według możliwości i serca.
13.    W niedzielę 2 października o 12.30 będziemy dziękować Bożej Opatrzności i Maryi Matce Kościoła za 70 lat powołania do istnienia naszej Parafii Opatrzności Bożej i 50 lat konsekracji kościoła Matki Kościoła. Przeżywany jubileusz jest okazją, aby podzielić się dobrem, świadectwami i wspomnieniami. Dlatego serdecznie zachęcamy do przynoszenia do kancelarii (do zwrotu oczywiście) różnych pamiątek, zdjęć, spisanych świadectw oraz Nazwisk i Imion osób żyjących lub zmarłych związanych z budową kościoła.
14.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń
i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św.
w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się
w gablocie.
15.    Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można przed kościołem złożyć ofiarę na pokrycie kosztu nowej posadzki w dolnym kościele. Za tydzień taca przeznaczona na utrzymanie mediów diecezjalnych.
16.    W hali Arena Kalisz o 15:30 rozpocznie się finał 11 festiwalu Abba pater. O16.00 różaniec do Boga Ojca, o 17.00 eucharystia i homilia pod przewodnictwem bpa kaliskiego Damiana Bryla i następnie uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie, które poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz.
17.    Centrum Księdza Orione w Kaliszu, ul. Kościuszki 24 organizuje transport dla walczącej Ukrainy. Potrzebne śpiwory, koce, kołdry, karimaty, łózka polowe, konserwy, makaron, ryz, kasza, kosmetyki, chemia gospodarcza. Odzież zostanie przekazana na chorą Jagódkę. Ośrodek czynny całodobowo 7 dni w tygodniu.
18.     W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Zofię Krymarys, Wojciecha Pawlaka, Irenę Szczeblewską, Jadwigę Kusiak, Stanisława Owczarka i Józefa Goździkiewicza. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 31.07.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codziennej relacji z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich przebywających na wakacjach. Dziękujemy za wszelkie pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
3.    W związku z urlopami księży zachęcamy do spowiedzi przed mszami św. a podczas mszy św. w dni powszednie w miarę możliwości do wspólnego śpiewu bez towarzyszenia organów.
4.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
5.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
6.    W poniedziałek1 sierpnia będziemy obchodzić 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
7.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 jak co miesiąc modlitwa i Msza Święta w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa.
8.    Zachęcamy do spowiedzi z okazji początku miesiąca.
9.     W pierwszą sobotę miesiąca 6 sierpnia  zapraszamy na mszę św. ku czci NSNMP o 16.00 i następnie różaniec o 17.00.
10.    W tym tygodni w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marię Vianney, w sobotę 6 święto Przemienienia Pańskiego.
11.    W sierpniu zachęcamy się wzajemnie do modlitwy w intencji  trzeźwości i wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
12.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
13.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
14.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami
i złożyć ofiarę określoną ceną lub dobrowolną według możliwości i serca.
15.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii oraz sióstr i braci dlatego pamiętajmy
o odpowiednim stroju.
16.    Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na pielgrzymkę.
17.     Tegoroczna 385 Piesza Pielgrzymka Kaliska na Jasną Górę wyruszy 9 sierpnia po mszy św. o 7.00.
18.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń |i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Aktualnie trwa kładzenie nowej posadzki w dolnym kościele.
19.    Za tydzień I niedziela miesiąca i można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na cele zapłacenia wykonania nowej posadzki w kościele dolnym.
20.    W niedzielę 2 października o 12.30 będziemy dziękować Bożej Opatrzności i Maryi Matce Kościoła za 70 lat powołania do istnienia naszej Parafii Opatrzności Bożej i 50 lat konsekracji kościoła Matki Kościoła. Przeżywanie jubileuszy jest okazją, aby podzielić się dobrem, świadectwami i wspomnieniami. Dlatego serdecznie zachęcamy do przynoszenia do kancelarii (do zwrotu oczywiście) różnych pamiątek, zdjęć, spisanych świadectw. Wszelkich Nazwisk i Imion osób żyjących lub zmarłych. Wtedy prosimy o kontakt rodziny zmarłych, jeśli to możliwe.
21.    W kancelarii można zamawiać intencje na rok 2023.

Ogłoszenia 24.07.2022

1.    Z woli Ojca Świętego Franciszka w tym roku dzisiaj 24 lipca po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
2.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
3.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codziennej relacji z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich przebywających na wakacjach. Dziękujemy za wszelkie pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
4.    W związku z urlopami księży zachęcamy do spowiedzi przed mszami św. a podczas mszy św. w dni powszednie w miarę możliwości do wspólnego śpiewu bez towarzyszenia organów.
5.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
6.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
7.    We wtorek 26 wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP,  w piątek 29 wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne.
9.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
10.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych, a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
11.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń |i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Aktualnie trwa kładzenie nowej posadzki w dolnym kościele.

Ogłoszenia 17.07.2022

1.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codziennej relacji z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich przebywających na wakacjach. Dziękujemy za wszelkie pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
2.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
3.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
4.    Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny
na mszy św. o 9.30.
5.    W tym tygodniu patronują nam: w piątek 22 lipca św. Maria Magdalena, w sobotę 23 św. Brygida, patronka Europy. W poniedziałek 25 lipca będziemy się modlić w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. W niedzielę 24 po każdej mszy św. będzie błogosławienie pojazdów wokół kościoła. Z tej okazji w Polsce jest organizowany kolejny raz Tydzień św. Krzysztofa, w czasie którego jesteśmy zaproszeni do życzliwego i wielkodusznego udziału w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Informacje dalsze na stronie www.miva.pl.
6.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne.
7.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
8.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych,
a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
9.     W sobotę 23 lipca o 18.00 Msza św. w intencji Oriońskiej Biało-żółtej Grupy pielgrzymkowej, a po niej w świetlicy zapisy. W niedzielę 24 lipca po każdej Mszy św. można wesprzeć materialnie przygotowania do pielgrzymki podczas kwesty przed kościołem.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń |i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Aktualnie trwa kładzenie nowej posadzki w dolnym kościele.
11.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.

Ogłoszenia 10.07.2022

1.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Dbajmy o codziennej relacji z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci, które przebywają z ks. Damianem w górach na Wakacjach z Bogiem.
2.    Jutro w poniedziałek po 2 niedzieli miesiąca  zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny i osoby, które w ostatnim czasie pożegnały swoich kochanych i bliskich.
3.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
4.    Jutro w liturgii wspominamy św. Benedykta, opata, we wtorek 12 lipca św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w środę 13 św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. Jest to również Dzień Fatimski i zapraszamy na Różaniec o 17.00 i mszę św. o 18.00 z procesją wokół kościoła. W piątek 15 wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła, a w sobotę 16 lipca – NMP z Góry Karmel.
5.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
6.    Tradycyjnie za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny na mszy św. o 9.30.
7.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
8.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez odpowiedni strój.
9.    Zachęcamy do czytania Opiekuna oraz plakatów i ogłoszeń w gablotach i w Internecie o różnych wydarzeniach.
10.    W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, wtorek i piątek od 16.00 do 18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
11.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń |i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Aktualnie trwa kładzenie nowej posadzki w dolnym kościele.
12.    W kancelarii możemy zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.
13.    W niedzielę 2 października o 12.30 będziemy dziękować Bożej Opatrzności i Maryi Matce Kościoła za 70 lat powołania do istnienia naszej Parafii Opatrzności Bożej i 50 lat konsekracji kościoła Matki Kościoła. Przeżywanie jubileuszy jest okazją, aby podzielić się dobrem, świadectwami i wspomnieniami. Dlatego serdecznie zachęcamy do przynoszenia do kancelarii (do zwrotu oczywiście) różnych pamiątek, zdjęć, spisanych świadectw. Wszelkich Nazwisk i Imion osób żyjących lub zmarłych. Wtedy prosimy o kontakt rodziny zmarłych, jeśli to możliwe.
14.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Mieczysława Pilarskiego, Domicelę Bińkowską, Eligiusza Michalskiego, Wojciecha Kałużnego, Pawła Sawickiego, Zofię Czekan i Danutę Graczyk. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…