Ogłoszenia 19.04.2020

1.    Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny - Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.
2.    Dziś rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem słów kardynała Stefana Wyszyńskiego ”„MIŁOSIERDZIEM BUDUJEMY KOŚCIÓŁ BOŻY”.
3.    W to Święto Miłosierdzia, wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych, o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywamy ten trudny czas często uwięzieni w lęku, grozie, strachu i ucisku.
4.    Korzystając z łaski dyspensy, czyli zwolnienia z obowiązku uczestniczenia we mszy św. zachęcamy, aby duchowo i pobożnie uczestniczyć poprzez liczne transmisje w intrenecie, radio i telewizji. Również przez naszą parafialną stronę Facebooka i stronę internetową parafii zapraszamy do łączności w Liturgii Parafialnej. Dziękujemy za wspólnotę jednego serca i jednego ducha przez transmisje internetowe z naszej parafii.
5.    Dzisiaj będzie możliwość przyjęcia Komunii św. w Kaplicy Adoracji po Koronce do Bożego Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.
6.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy
i składamy serdeczne życzenia oraz polecamy Bożej Opatrzności.
8.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
9.    Życzymy naszym Parafianom i Przyjaciołom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem Miłosiernym.
10.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Janinę Stępniewską, Zbigniewa Szeflera, Mariusza Plajzera, Jadwigę Żarnecką, Janinę Marszał i Romana Czernisz. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…