Ogłoszenia 26.07.2020

1.    W czasie wakacyjnym również doświadczajmy obecności i bliskości Boga i jego Miłości przez modlitwę, lekturę Biblii, modlitwę i niedzielną i świąteczną Eucharystię. Niech Boża Miłość przynagla nas do czynienia dobra zawsze i wszędzie wszystkim. Módlmy za podróżujących i przebywających na wyjazdach wakacyjnych. Pozdrawiamy, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Życzliwość kierujemy również wobec tych, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny, urodziny lub jubileusze. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
2.    Msze święte w lipcu i sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30, 11.00 i 18.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
3.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
4.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec o 17.00 i o 18.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP. W piątek 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,
a w sobotę 1 sierpnia św. Alfonsa Mari Liguori. W tym dniu obchodzimy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
5.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i tygodnik Przewodnik Katolicki.
6.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
7.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
8.    Tegoroczna 383 Piesza Pielgrzymka Kaliska na Jasną Górę będzie miała charakter sztafetowy po jednym dniu. Oriońska Biało-Żółta grupa z naszej parafii pójdzie tylko 11 sierpnia. W dniu 13 sierpnia jest organizowana pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd o 7.00, aby uczestniczyć we Mszy św.
w Kłobucku o 10.00. Następnie przejazd do Częstochowy, aby towarzyszyć pielgrzymom w wejściu na Jasną Gorę. Koszt pielgrzymki autokarowej 45 zł. z obiadem w Kłobucku. Powrót do Kalisza w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. We wtorek 28 o 19.00 spotkanie przed pielgrzymkowe w świetlicy dla grupy Oriońskiej Biało-Żółtej.
9.    W naszym kościele w niedzielę 2 sierpnia o 18.00 mszą św. rozpoczniemy w ramach corocznego festiwalu Abba Pater Wieczór z Ojcem. Mszy św. będzie przewodniczył administrator apostolski dla diecezji kaliskiej abp. Grzegorz Ryś.
10.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane dobrowolne ofiary do puszek za ławkami w kościele. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która przez Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii. Trwa termomodernizacja dachu na świetlicy i odnawianie pomieszczeń. Bóg zapłać za wsparcie.
11.    Policja w Poznaniu apeluje do seniorów, aby uważali na oszustów, którzy wyłudzają oszczędności.
12.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.
13.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Bliskich i Parafian: Zofię Chabierską, Marię Drews, Ryszarda Judzińskiego i Stefanię Bereżańską - Kaleta. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…