Ogłoszenia 20.12.2020

1.    Dzisiaj już IV niedziela Adwentu, a w czwartek będziemy przeżywać Wigilię, która rozpocznie obchody świąt Narodzenia Pańskiego. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej i bliskich na narodzenie Zbawiciela, który przynosi odkupienie naszych win, pokój, miłość, jedność i przebaczenie. Niech więc spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Msza św. w Wigilię tylko o 7.00.
Dla bezpiecznego przeżywania Pamiątki Narodzenia Jezusa Chrystusa, we wspólnocie parafialnej, zapraszamy na Msze św. Narodzenia Pańskiego czyli Pasterkę:
o 20.00 – z udziałem dzieci, o 22.00 z udziałem osób starszych oraz tradycyjnie o 24.00.
2.     Osoby chcące pomóc w pracach dekoracyjnych przy ozdabianiu choinek i budowaniu stajenki w kościele, zapraszamy jutro, tj. w poniedziałek na godz. 19.00.
3.    W piątek w uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o 9.30; 11.00. 12.30 i 18.00, w drugi dzień Świąt Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Msza św. w intencji małżeństw jubileuszowych o 12.30.
4.    W Oktawie Narodzenia Pańskiego w liturgii będziemy obchodzili święta: w sobotę, 26 grudnia
św. Szczepana diakona i męczennika, w niedzielę, 27 grudnia Najświętszej Rodziny, w poniedziałek, 28 grudnia Świętych Młodzianków, męczenników za Jezusa.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
6.    Na Mszę dziękczynną z okazji kończącego się roku 2020 zapraszamy w czwartek, 31 grudnia
o 17.00 ze względu na zapowiadane obostrzenia z powodu pandemii. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalne. W piątek, 1 stycznia Nowy Rok 2021 uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
7.    Dziękujemy darczyńcom, którzy przynieśli Tytki Charytatywne z darami na Święta
dla potrzebujących naszych sióstr i braci. Z powodu pandemii w tym roku mniej paczek zostało przekazanych potrzebującym.
8.    W Wigilię i w Święta Narodzenia Pańskiego kancelaria będzie NIECZYNNA.
9.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji w dni powszednie po mszy św. porannej do wieczornej.
10.    W czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy św. Kto ma życzenie, może to uczynić składając dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Serdecznie dziękujemy za ten dar serca. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
11.    Po Nowym Roku, ze względu na czas pandemii, podamy propozycję przeżywania odwiedzin duszpasterskich, czyli tradycyjnej kolędy.
12.    Dzisiaj po mszy św. zapraszamy na Kiermasz świec świątecznych, z którego dochód przeznaczymy na wsparcie świetlicy i duszpasterstwa dzieci.
13.    W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafianach i bliskich: Mirosława Michalaka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…