Ogłoszenia 27.12.2020

1.    Przeżywamy dzisiaj niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego, która jest poświęcona Świętej Rodzinie. Jest ona wzorem rodzin, w których mieszka Jezus Chrystus a wszyscy żyją w pokorze, wdzięczności i uwielbieniu kochając tak, jak kocha nas Bóg - bezwarunkowo. Nasza parafia, która jest w programie odnowy i ewangelizacji niech doświadcza tej odnowy poczynając od rodzin.
2.    Wszystkim Parafianom, Gościom, życzymy błogosławionego czasu Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy za przesłane serdeczne życzenia świąteczne. Pamiętajmy o tych, którym składamy życzenia świąteczne a także za ofiary i dary złożone dla najuboższych.
3.    Serdecznie dziękujemy ks. Damianowi za poprowadzenie tegorocznych Rorat, które przybliżyły nam Dar Eucharystii jako Cud nad Cudami. Dziękujemy ks. Damianowi i pani zakrystiance Marii, świeckim osobom w tym całym rodzinom za przygotowanie naszej świątyni i kaplicy adoracji do Świąt przez udekorowanie choinek i zbudowanie  tegorocznego Żłóbka. Dziękujemy państwu Magdalenie i Janowi Czarnkom za podarowanie 13 dużych choinek. Dziękujemy wszystkim księżom za posługę w konfesjonałach. Szczególne i gorące podziękowania kierujemy wobec osób, które przez niedziele w Adwencie rozprowadzały opłatki, świece caritas i kalendarze. Dziękujemy również wszystkim, którzy zatroszczyli się o ubogich i potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.
4.    Na Mszę dziękczynną z okazji kończącego się roku 2020 zapraszamy w czwartek, 31 grudnia o 17.00 ze względu na zapowiadane obostrzenia z powodu pandemii. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalne. W piątek, 1 stycznia Nowy Rok 2021 uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
5.    W piątek rozpoczniemy Nowy 2021 Rok obchodząc uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu z inicjatywy papieża św. Pawła VI jest obchodzony Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok Msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
6.    W niedzielę 3 stycznia wspominamy Najświętsze Imię Jezus, a w sobotę 2 stycznia – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
8.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź na każdej Mszy świętej. Dzieci zapraszamy  do spowiedzi od 16.00 a następnie na Mszę św. o 16.30. Do chorych w domach z posługą sakramentalną udamy się w miesiącu lutym. Zawsze możemy zaprosić księdza z posługą sakramentalną do chorego.
9.    W pierwszą sobotę 2 stycznia o 17.00 Różaniec a następnie o 18.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP.
10.    . W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek na inwestycje
i bieżące remonty w naszej świątyni.
11.    W czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy św. Kto ma życzenie, może to uczynić składając dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Serdecznie dziękujemy za ten dar serca. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
12.    Po Nowym Roku, ze względu na czas pandemii, podamy propozycję przeżywania odwiedzin duszpasterskich, czyli tradycyjnej kolędy.
W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafianach i bliskich:
Ewę Broniecką, Edmunda Łączek, Antoniego Pawlaka i Ewę Kotuła. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…