Ogłoszenia 09.05.2021

1.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codzienne o 17.00.
2.    Dzisiaj podczas mszy św. o 10.30 i 12.30 dzieci ze SP 7 przystąpią do I Komunii św. O 16.00 Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z tej szkoły. Msza św. dodatkowa o 8.00.
3.    Po mszy św. o 18.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbiania z adoracją Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
4.    Za tydzień 16 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się Pierwsza Komunia św. dzieci ze SP 14 podczas mszy św. o 10.00, 11.30 i 13.00. O 16.00 Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z tej szkoły. Prosimy, aby w miarę możliwości uczestniczyć w mszach św. o 7.00, 8.30 - w intencji Ojczyzny i 18.00. Informacje w Internecie i na żółtych plakatach.
5.    Jutro po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 do modlitwy w intencji rodzin, które pożegnały swoich Kochanych i Bliskich w ostatnim czasie. Po mszy św. przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie z dolegliwości na duszy i ciele. Jutro również zapraszamy na spotkanie parafialnej grupy Oriońskiego Ruchu Świeckiego po mszy św. o 18.00.
6.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych, o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywajmy ten trudny czas z ufnością wobec Jezusa Zmartwychwstałego.
7.    W piątek 14 maja będziemy obchodzić święto św. Macieja apostoła. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej oraz Matki Kościoła i św. Józefa.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Maryi Matki Kościoła i św. Józefa
9.    W poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
10.    W czwartek 13 maja Dzień Fatimski. Po mszy św. o 18.00 procesja z Figurą MB wokół kościoła.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec matki Kościoła.
12.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00 a zbiórka ministrantów o 11.00.
13.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian
i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
14.    W ramach akcji misyjnej Kura dla Madagaskaru w naszej parafii zebrano 5155,99 zł. co umożliwi zakup 257 kur dla ubogich mieszkańców w misji Madagaskarze, gdzie pracują siostry orionistki. Certyfikat w gablocie.
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian
i bliskich: Tadeusza Kaczmarka, Jadwigę Rajca, Stanisława Walaszczyka, Irenę Dybiak, Barbarę Dudziak, Janusza Wilickiego, Sylwestra Nowaka i Lucynę Sobczak. Rodzinie
i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…