Ogłoszenia 16.05.2021

1.    We wprowadzeniu do mszy św. zostaliśmy zaproszeni do bycia posłańcem dla sąsiadów i zanieść kolejny List do Parafian - Ścieżki Opatrzności. W ramach kolejnego roku Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii przygotowujemy się do kolejnego gesty, który zachęci nas do odkrywania, że jesteśmy powołani do braterstwa, czyli jesteśmy dla siebie siostrami i braćmi, którzy darzą się wzajemną życzliwością.
2.    W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie (odbyła) się Pierwsza Komunia św. dzieci ze SP 14 podczas mszy św. o 10.00, 11.30 i 13.00. O 16.00 Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z tej szkoły. Prosimy, aby w miarę możliwości uczestniczyć w mszach św. o 7.00, 8.30 - w intencji Ojczyzny i 18.00. Informacje w Internecie i na żółtych plakatach.
3.    Dzisiaj 16 maja zapraszamy na mszę św. o 18.00 z okazji uroczystości w Rodzinie Oriońskiej. Obchodzimy dzisiaj 17 rocznicę kanonizacji św. Alojzego Orione. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi wikariusz prowincjalny ks. Sylwester Sowizdrzał FDP.
4.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codzienne o 17.00.
5.    W piątek o 15.30 i 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych dzieci ze SP 18. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź w dniach poprzedzających.
6.    Za tydzień 23 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego odbędzie się Pierwsza Komunia św. dzieci ze SP 18 podczas mszy św. o 9.30, 10.30 i 12.30. O 16.00 Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z tej szkoły. Prosimy, aby w miarę możliwości uczestniczyć w mszach św. o 7.00, 8.00 - intencja Maryjna i 18.00. Informacje w Internecie i na żółtych plakatach.
7.    Od czwartku wieczora do soboty wieczór w dolnym kościele będzie trwało Różańcowe Jerycho z Oblubienicą Ducha Świętego.
8.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych, o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywajmy ten trudny czas z ufnością wobec Jezusa Zmartwychwstałego.
9.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Maryi Matki Kościoła i św. Józefa
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec matki Kościoła.
11.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00 a zbiórka ministrantów o 11.00.
12.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
13.    W poniedziałek 24 maja będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Matki Kościoła. Zapraszamy na uroczystą sumę z procesją o godz. 18.00.
14.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Rafała Piec, Józefa Siminowicz, Włodzimierza Kubisiaka, Zdzisławę Szczepankiewicz i Bronisławę Karczewską. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…