Ogłoszenia 30.05.2021

1.    Wyznawana wiara w Boga w Trzech Osobach niech przekonuje i zaprasza nas do nieustannej odnowy
i wzajemnej ewangelizacji w naszych rodzinach, wśród bliskich, w sąsiedztwie i parafii.
2.    W dzisiejszą Uroczystość odbędzie (odbyła) się Pierwsza Komunia św. dzieci ze SP 4 podczas mszy św. o 10.30 i 12.30. O 16.00 Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z tej szkoły.
3.    Dzisiaj i jutro zapraszamy jeszcze na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codzienne o 17.00. Od wtorku 1 czerwca przez cały miesiąc po mszy św. o 18.00 odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W Oktawie Bożego Ciała litanię będziemy śpiewać podczas procesji wokół kościoła.
4.    W czwartek 3 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00 po odmówieniu Litanii do Serca Pana Jezusa wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami Parafii - Polną, Widok, Staszica, Wąską i Polną do kościoła. Jeśli rodzice uznają i wyrażą zgodę, to zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji również w oktawie Bożego Ciała Zachęcamy, aby jak 2 lata temu członkowie wspólnot i grup parafialnych zaangażowali się w budowanie 4 ołtarzy na trasie procesji eucharystycznej. Chętne osoby zapraszamy do pomocy we wtorek o 19.00 przy świetlicy, a w czwartek od 8.30 będzie ozdabianie, transportowanie i instalowanie ołtarzy na trasie procesji.
5.    Mieszkańców Kalisza zachęcamy do udziału w tradycyjnych obchodach uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 3 czerwca, z zachowaniem obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych. Uroczyste świętowanie tego dnia rozpocznie się Mszą św. na Rynku Głównym o 10.00 pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla, a następnie spod Ratusza wyruszy główna procesja miejska. Czas pandemii pokazał nam wszystkim jak bardzo potrzebujemy Jezusa Chrystusa, Jego obecności i zbawczego działania w sakramencie Eucharystii. Wyraźmy naszą wiarę i wdzięczność Bogu poprzez udział w obchodach uroczystości Bożego Ciała, w Mszy św. i procesji ulicami naszego Miasta.
6.    W tym tygodniu przezywamy pierwszy piątek, czwartek i sobota miesiąca. Do chorych w domach księża udadzą się według indywidualnych ustaleń. W pierwszy piątek zapraszamy dzieci do spowiedzi o 16.00 i następnie na mszę św. o 16.30. W pierwszą sobotę różaniec o 17.00 i o 18.00 msza św. ku czci NSNMP.
7.    We wtorek 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Liturgicznie obchodzimy 1 czerwca wspomnienie św. Justyna a w sobotę 5 wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
9.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych w wspominankach rocznych.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodniki Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
11.    Parafia i świetlica organizują Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży 4-13 lipca w górach, w Beskidzie Żywieckim. Można wykorzystać Bony wakacyjne. Szczegóły u ks. Damiana.
12.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Helenę Lipicką, Tadeusza Sip, Alfreda Kaczmarczyka, Eugenię Procel, Zofię Zaremba, Irenę Wolny i Mariannę Wywijas. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…