Ogłoszenia 13.06.2021

1.    W czerwcu codziennie po mszy św. o 18.00 odśpiewamy Litanię ku czci Serca Pana Jezusa.
2.    Dzisiaj Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o17.00 a po mszy św. o 18.00 na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Po procesji można będzie uczestniczyć w dalszej adoracji Jezusa Eucharystycznego w każdą drugą niedzielę miesiąca. Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji osób, które pożegnały swoich kochany i bliskich w ostatnim czasie. Po Litanii do Serca P. Jezusa można będzie uczestniczyć w dalszej Adoracji z modlitwą o uzdrowienie
i uwolnienie.
3.    W tym tygodniu liturgicznie obchodzimy: jutro w poniedziałek 14 wspomnienie bł. Bpa Michała Kozala męczennika, 15 wspomnienie błogosławionej Jolanty Księżnej Kaliskiej, a w czwartek 17 św. brata Alberta Chmielowskiego
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
5.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki
o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych w wspominankach rocznych.
6.    W czwartek 17 czerwca o 17.00 w dolnym kościele odbędzie się comiesięczne czuwanie modlitewne
dla czcicieli Matki Bożej.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne oraz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
8.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek
za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
9.    Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
10.    Za tydzień dzieciaki ze świetlicy będą kwestować na Wakacje z Bogiem. Z serca dziękujemy za wsparcie.
11.    Spotkanie informacyjne dla Rodziców i Opiekunów dzieci wyjeżdżających na Wakacje z Bogiem przeniesione na 20 czerwca godz. 19.00 w świetlicy.
12.    Przy figurce św. Antoniego możemy nabyć książkę o Orionistach, którzy przeszli do wieczności, wśród nich jest wielu których znamy, bo pracowali w naszej parafii. Koszt to ofiara na Wakacje z Bogiem.
13.    Od dzisiejszej niedzieli 13 czerwca w naszym kościele może być zajętych połowa miejsc, których jest około 800.
14.    Biskup kaliski Damian Bryl przedłużył czas Komunii wielkanocnej w diecezji kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2021 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika wynikających z trzeciego przykazania kościelnego. Zachęcam wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa
w Komunii św.
15.    W niedzielę 27 czerwca w godzinach od 10.00 do 14.00 możemy włączyć się w akcję krwiodawstwa.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian
i bliskich: Kazimierza Bartniczaka i Jana Gozdka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…