Ogłoszenia 15.08.2021

1.    W sierpniu Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych w intencji wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach. W dniu dzisiejszej uroczystości prośmy o umocnienie wiary i wytrwałości w dobrym Maryję Wniebowziętą. Polecamy jej również naszą Ojczyznę.
2.    W modlitwach pamiętajmy o bliskich z rodzin i wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
3.    Trwamy w łączności duchowej z pielgrzymami, a zwłaszcza z naszą Oriońską biało-żółtą grupą pielgrzymkową w ramach 384 Kaliskiej i 30 Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pod hasłem: Józefie, weź Maryję i Dziecię do siebie. Przez cały czas pielgrzymowania, to jest w dniach od 9-18 sierpnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy prowadzonej przez Orioński Ruch Świecki za naszych pielgrzymów.
4.    Istnieje również możliwość duchowego włączenia się w pielgrzymkę, do Grupy Złotej, której spotkania odbywają się od 9 do 18 sierpnia, o 20.30 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.
5.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Msze święte w tygodniu o 7.00 i 18.00.
6.    Dzisiaj po każdej Mszy św. Apostolat Maryjny rozprowadza poświęcone cudowne medaliki NMP.
7.    We wtorek 17 przypada wspomnienie św. Jacka, w piątek 20 wspomnienie św. Bernarda opata i Doktora Kościoła, w sobotę 21wspomnienie  św. Piusa X papieża. W niedzielę 22 możemy wspominać NMP Królową.
8.    Naszą życzliwość i Boże błogosławieństwo kierujemy wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny lub jubileusze.
9.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
10.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
11.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
12.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami.
13.    Przypominamy o szacunku dla kościoła oraz sióstr i braci dlatego pamiętajmy o odpowiednim stroju.
14.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami
i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się
o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Ofiary dzisiaj złożone zostaną przekazane na Radio Rodzina.
15.     Wszystkich darczyńców naszej parafii i wspólnoty zakonnej obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
16.    Powitanie pielgrzymów wracających do Kalisza będzie miało miejsce 19 sierpnia, przy kościele św. Gotarda około 16.30. Po dotarciu pielgrzymów do Sanktuarium św. Józefa zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, której o 17.15 przewodniczyć będzie Biskup Kaliski Damian Bryl.
17.    Za tydzień w niedzielę 22 podczas mszy św. o 18.00 będziemy się modlić w intencji ks. Andrzeja, któremu podziękujemy za posługę w naszej parafii.
18.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Ryszarda Kmieć, Ryszarda Karczmitowicz, Przemysława Andrzejczaka i Ryszarda Mikołajczyka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…