Ogłoszenia 29.08.2021

1.    Od przyszłej niedzieli 5 września wracamy do rozkładu godzin Mszy Św.: o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
2.    W środę 1 września będziemy modlić się za ofiary II wojny światowej i działań wojennych na świecie
w obecnym czasie. Również z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego módlmy się
w intencji dzieci i młodzieży szkolnej oraz za wszystkich dorosłych, którzy będą kształtować ich myślenie, postawy i uczucia.
3.    W tym tygodniu w czwartek 2 września liturgicznie wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.
4.    Wszystkich, którzy będą obchodzić imieniny czy urodziny lub jubileusze serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
5.    W pierwszy czwartek 2 września comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia
w Sanktuarium św. Józefa. Transmisja w Radio Maryja i TV TRWAM. Módlmy się również za powołanych i o powołania do służby Bożej.
6.    W pierwszy piątek miesiąca 3 września spowiedź dla dorosłych i młodzieży na każdej Mszy świętej rannej
i wieczornej, dla dzieci od 16.00, następnie msza św. o 16.30. Zachęcamy, aby z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie
i dla innych.
7.    W I sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o 17.00 i msza św. ku czci NPNM o 18.00.
8.    W pierwszy piątek księża z posługą sakramentalną udadzą się do chorych w domach według wcześniejszych ustaleń. Przypominamy i zachęcamy, że w stanach bardzo ciężkiej choroby i słabości można zawsze powiadamiać księdza, aby przybył z sakramentami do chorego.
9.    Scholka zaprasza dzieci  na spotkanie w sobotę 4 września o 10.00.
10.    Zapraszamy chłopców do grona ministrantów. Pierwsza zbiorka po wakacjach w sobotę 4 września o 11.00 w salce przy świetlicy.
11.    W środę 1 września o 19.00 w domu zakonnym spotkanie katechetów zaangażowanych w przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Spotkanie wszystkich katechetów uczących w szkołach na terenie parafii
w poniedziałek 6 września o 16.30.
12.    Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów w niedzielę 5 września o 11.00.
13.    Świetlica przy naszej parafii zaprasza dzieci od 6 września. Zapisy na świetlicę od 1 września u ks. Damiana.
14.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznycha w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
15.    W sobotę 11 września zapraszamy na XI pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Karmelu
na Niedźwiadach. Zapisy po mszach św. w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania. Informacja
na plakacie.
16.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej ze stolików za ławkami. Można złożyć dobrowolną ofiarę lub określoną na czasopiśmie.
17.    Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 25 września do 3 października. Szczegóły w gablocie. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Damian.
18.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami
i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości
oraz złożone ofiary serdecznie dziękujemy. A za wszystkich ofiarodawców parafii, świetlicy i domu zakonnego dziękujemy Bogu i prosimy o Boże błogosławieństwo w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
19.    Za tydzień z okazji I niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na cele remontowo inwestycyjne parafii. Za tydzień możemy wyrazić modlitwą i ofiarą solidarność z Afganistanem.
20.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
21.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Stanisławę Arent, Kazimierę Jabłońską, Romana Zaremba, Aleksego Grausz i Tadeusza Banasiaka. Rodzinie
i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…