Ogłoszenia 05.09.2021

1.    Z okazji rozpoczęcia 1 września nowego roku szkolnego i katechetycznego módlmy się w intencji dzieci i młodzieży szkolnej oraz za wszystkich dorosłych, którzy będą kształtować ich myślenie, postawy i uczucia. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów o 11.00.
2.    Trwamy w modlitwie w bezpośrednim oczekiwaniu na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Róży Marii Czackiej – niewidomej polskiej zakonnicy, pionierki polskiej tyflologii, opiekunki niewidomych, Matki Niewidomych z Lasek pod Warszawą. Uroczystość odbędzie się w Warszawie 12 września o 12.00 i będzie można w niej uczestniczyć przez różne bezpośrednie transmisje w mediach.
3.    Dzisiaj w Skalmierzycach odbywają się Diecezjalne Dożynki. Msza dziękczynna o 12.00.
4.    Spotkanie wszystkich katechetów uczących w szkołach na terenie parafii jutro w poniedziałek o 16.30.
5.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę uwielbienia przed Jezusem w Najświętszym.
6.    W tym tygodniu 8 w środę będziemy obchodzić święto narodzenia NMP.
7.    Wszystkich, którzy będą obchodzić imieniny czy urodziny lub jubileusze pozdrawiamy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
8.    W sobotę 11 września zapraszamy na XI pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Karmelu na Niedźwiadach. Zapisy po mszach św. w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania. Informacja na plakacie.
9.    Bierzmowanie 21 października w czwartek o 18.00. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na niedzielne msze św. o 9.30 w dolnym kościele..
10.    Scholka zaprasza dzieci na spotkanie w sobotę o 10.00.
11.    Zapraszamy chłopców do grona ministrantów na zbiórkę w sobotę o 11.00 w salce przy świetlicy.
12.    W poniedziałek o 19.00 zapraszamy na spotkania wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
13.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć z tyłu kościoła
za ławkami.
14.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    Przed kościołem dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca można złożyć dobrowolną ofiarę na cele remontowe  w parafii.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian
i Bliskich: Jacka Krajewskiego, Helenę Olejnik, Annę Całkosińską, Jadwigę Zapała i Alicję Jędraszczyk. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…