Ogłoszenia 12.09.2021

1.    Przeżywamy radość i wdzięczność za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i Elżbiety Róży Czackiej - niewidomej polskiej zakonnicy, pionierki polskiej tyflologii, opiekunki niewidomych, Matki Niewidomych z Lasek pod Warszawą. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w kościele na stojakach dwustronnych i drzwiach klatek bocznych pod tytułem „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia.” Wystawa została opracowana przez IPN. Dziękujemy naszemu parafianinowi panu Adamowi Urbańskiemu za zorganizowanie tej wystawy i pomoc ks. Damiana.
2.    W dniu dzisiejszym przypada 50 rocznica oddania do użytku liturgicznego kościoła dolnego - 12 września 1971. Cały kościół został oddany do sprawowania liturgii 25 października 1972 roku. Rozpoczynanym dzisiaj z wdzięcznością ROK JUBILEUSZOWY  w naszej Parafii.
3.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca po mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z adoracją Jezusa Eucharystycznego wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca podczas mszy św. o 18.00 będziemy się również modlić w intencji osób, które pożegnały w ostatnim czasie swoich Kochany i Bliskich. Msza św. i Adoracja NS z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie we wrześniu odbędzie wyjątkowo w poniedziałek 20 września o 18.00.
4.    Jutro dzień fatimski. Zapraszamy na Różaniec o 17.00 i mszę św. o 18.00 i po niej procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
5.    Spotkanie dla rodziców dzieci przed pierwszą komunią św. w 2022 roku: wtorek 14 września o 18.45 SP 4 i SP 7, środa 15 września SP 14 i SP 18.
6.    Bierzmowanie 21 października o 18.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na niedzielne msze św. o 9.15 w dolnym kościele.
7.    W TYM TYGODNIU liturgicznie będziemy obchodzić:
•    We wtorek 14 święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
•    W środę 15 wspomnienie Maryi Matki Bożej Bolesnej.
•    W czwartek 16 wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa;
•    w sobotę 18 święto św. Stanisława Kostki; zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej z naszej parafii i naszych rodzin.
Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia.
8.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
9.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i do puszek za ławkami oraz ofiary wpłacane na konto bankowe parafii mimo czasu pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii - wszelkie o opłaty i należności. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
10.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian
i Bliskich: Danutę Jachimowicz, Kazimierza Piotrowicza, Tadeusza Antczaka, Janinę Olichwer, Marka Michalskiego i Patryka Graczyka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek…