Ogłoszenia 26.09.2021

1.    We wtorek 28 rozpoczniemy Nowennę przed zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi w dniu 7 października. Zachęcamy do uczestnictwie w rekolekcjach, od 3 października poprzez udział w bazylice lub transmisje w Radio Maryja, Tv TRWAM i Internetowej Telewizji Dom Józefa oraz Radio Rodzina. Tekst Nowenny jest w najnowszym numerze Opiekuna.
2.    W piątek rozpoczniemy październik, podczas którego zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30 i dorosłych oraz młodzież, zwłaszcza przed bierzmowaniem codziennie
o 17.15. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o 16.30, która będzie zakończona nabożeństwem różańcowym. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od 16.00. W przyszłą niedzielę o 11.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przed I kom. św.
3.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się według wcześniejszych ustaleń. Przypominamy i zachęcamy, że w stanach bardzo ciężkiej choroby i słabości można zawsze powiadamiać księdza, aby przybył z sakramentami do chorego.
4.    W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o 17.15 i msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 18.00.
5.    W soboty spotkanie scholii o 10.00 i ministrantów o 11.00.
6.    W TYM TYGODNIU liturgicznie wspominamy:
•    w poniedziałek 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paolo;
•    we wtorek 28 września św. Wacława
•    w środę 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wspomnimy śp. ks. Michała Łosa.
•    w czwartek, 30 września wspomnienie św. Hieronima;
•    w piątek, 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus,
•    w sobotę, 2 października świętych Aniołów Stróżów.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła i św. Patronów.
8.    Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie
od poniedziałku do soboty od. 7.45 do 17.00.
9.    Parafia św. Rodziny w Kaliszu zaprasza w każdy pierwszy piątek miesiąca na mszę św. z modlitwą
o uzdrowienie i namaszczeniem olejami św. Charbela. Najbliższe spotkanie 1 października o 19.30. szczegóły na plakacie.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane mimo czasu pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy
w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    W przyszłą niedzielę składamy ofiary na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz inwestycyjny w naszej parafii. Aktualnie trwa systematyczna wymiana oświetlenia na energooszczędne w domu zakonnym, świetlicy oraz kościele dolnym i górnym.
12.    Od 1 października będziemy przyjmować na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w kancelarii w godzinach otwarcia. W zakrystii można nabyć kalendarz na rok 2022 w cenie 5 zł. Dochód z kalendarza jest przeznaczony na utrzymanie kleryków diecezji kaliskiej. W kancelarii do nabycia od jutra w godzinach urzędowania.
13.    W naszej wspólnocie zakonnej witamy naszego współbrata orionistę ks. Zbigniewa Okulusa, który został posłany przez przełożonych zakonnych do posługi wśród nas. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Kościoła oraz  radości z posługi w naszej parafii.
14.    Od 2008 roku 28 września o 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Zapraszamy we wtorek o 15.00, aby przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem wspólnie odmówić Koronkę.
15.    W czwartek, 23 września w godzinach południowych zmarł biskup Edward Janiak, biskup kaliski senior, drugi biskup kaliski. Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda zostanie odprawiona w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu we wtorek 28 września 2021 r. o godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we Wrocławiu w środę 29 września 2021 r. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca (ul. Bujwida 51) o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę za śp. biskupa Edwarda polecając Go Miłosierdziu Bożemu.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Michała Makowskiego, Eugeniusza Golis, Janinę Turek i Danielę Walkowiak. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…